Internet - jeden kabel, dwa komputery

Witam wszystkich.

Z internet łączę się tradycyjnie - komputer stacjonarny (Windows XP)+ LAN dostarczany przez osiedlowego dostawcę. Ostatnio kupiłem sobie notebook’a (Widnows Vista) i probując podłączyć kabel LAN do notebooka co prawda wykrywa mi połączenie z siecią ale w zasadzie nic poza tym, czyli nie otwiera mi żadnych stron itp itd. Czy wie może ktoś jak sprawić żebym mógł cieszyć sie internetem również na notebooku ?

Pozdrawiam.

czyli masz 1 kabel od osiedlowki i jak chcesz podlaczyc 2 kompy?

Nie chcę podłączać dwoch kompow tylko wyciagac kabel i przekladac go do drugiego komputera:).

Pewnie musisz poprosić swojego dostawcę internetu o dodanie alternatywnego Maca ( od Twojego laptopa) do Mac-ów dopuszczonych w sieci. Jak na razie masz dopuszczonego Maca od komputera stacjonarnego.

Możesz też skożystać z programu “smac 1,1” i zmienić mac adres karty sieciowej w laptopie na taki jaki obecnie jest w kompie działającym w sieci. Zmaina nastąpi programowo i w każdej chwili można powrócić do orginalnego mac adresu . Użyć wyłacznie tej wersji smac 1,1 nowsze wersje to dema i nie zmieniają faktycznego maca.