Internet jest, ikonka pokazuje że nie ma

Mam taki dziwny (dla mnie) problem. Mam internet bezprzewodowy. Jakiś czas temu zaczęłam mieć problem z internetem, albo moj komputer nie wykrywał żadnych sieci, a jak już wykrywał to nie moją (do nie szyfrowanej też nie mogłam sie połaczyć choc sygnał był bardzo dobry), a jak już sie cudem zdarzyło, że i moją widzial - to nie mogłam się do niej podłączyć ( mimo dobrego sygnału). Zmieniłam kanal na routerze i wszystko wyglądało ok. POdłaczam sie do moje sieci, tylko, że często mnie odcina, czasami samo sie połaczy potem, czasami nie więc musze połączyć ręcznie (jest to bardzo uciążliwe). Tak czy inaczej, wczoraj w trakcie używania msn laptop się zawiesił, nie reagowal nawet na ctrl alt del, dzisiaj zawiesił sie drugi raz. Po zrestartowaniu zauważyłam, ze ikonka, ktora pokazuje polączenie do internetu (dwa komputerki) jest nieaktywna. POwinno się pojawiać okienko kiedy na nią najeżdżam myszką, a teraz nic się nie dzieje (nie zmieniałam żadnych ustawień w związku z tym). Poza tym, mimo iż mam internet, komputerki są szare i z czerwonym krzyżykiem tak jakby nie bylo połączenia (AOL pokazuje połączenie). Zastanawiam sie dlaczego tak się dzieje? Jakieś pliki zostały uszkodzone w trakcie tej “zawieszki”? Mam Viste Home Premium SP1.

Następne pytanie - to że internet znika i się pojawia może byc połączone z tym, że po poleceniu ipconfig pokazuje - Media disconnected? Nie znalazłam praktycznie żadnych informacji na ten temat na necie (do XP jest sporo).

Czy są jakieś programy do VISTY, ktore mogłyby sprawdzić co jest źle z netem? jakiś diagnozujący…

Dzięki za wszelkie sugestie i rady :slight_smile:

Witam

CO do Twojego pierwszego problemu to może istnieć kilka przyczyn:

  • możesz mieć jakieś szkodniki na kompie, np. spyware i one zakłócają połączenie rozłączając itp. , sprawdź też czy w tle nie działają jakieś aplikacje używające połączenia (żeby wyeliminować tą przyczynę przeskanuj wszystkie dyski jakimś programem antywirusowym z aktualnymi sygnaturami wirusów i do tego programem spybot-search & destroy oraz zobacz czy za dużo programów nie ładuje CI się w autostarcie)

  • to, że laptop CI się zawiesza sugeruje, że masz jakiś problem z softem albo ze sprzętem i raczej tu bym szukał przyczyn zrywania połączenia z netem;

  • czy zrywanie połączenia występuje wszędzie tam, gdzie się przemieścisz z laptopem ? czasami powstają zakłócenia radiowe na paśmie używanym przez użądzenia 802.11/b,g.

  • komunikat “Media disconnected” informuje, że właśnie nie masz połączenia , lub karta bezprzewodowa jest wyłączona, Vista ma niestety to do siebie, że często gubi połączenia bezprzewodowe i łapie mniejszy zasięg sieci niż w XP.

  • jeśli chodzi o programy to ogólnie jest sporo programów diagnozujących połączenie i większość powinna działać również pod Vistą. Tu taj jednak daje link do strony gdzie możesz kilka poleceń sprawdzić -

Dzięki za rady :slight_smile:

Co do szkodników na kompie - właśnie skanuję programem, który mi poleciłeś. Co do antywirusa - mam avasta i dosyć regularnie włączam skan, ale jak do tej pory nic jeszcze nie wykrył. Miałam kiedyś trojanów parę, ale już dawno je usunęłam.

Zmieniłam miejsce pobytu, na starym mieszkaniu internet miałam taki sobie, na nowy na początku był boski - nigdy nie miałam problemów z połączeniem i nie urywało nic. Do czasu - potem zaczęły się schody. Zaczęło się tak jak opisałam w po przednim poście, i naprawde trudno było mi znaleźć przyczynę. Zminiłam kanał pare razy - na krótki czas pomagało a potem znów to samo. Tak że teraz to jest wolna ruletka kiedy będę mieć net a kiedy nie.

Co do problemu z softem - możliwe że tu tkwi problem. Tyle że problemy z netem zaczęły się wcześniej aniżeli zawieszanie laptopa.

Media disconnected - ten komunikat pojawia się zawsze, niezależnie czy mam internet i właśnie z niego korzystam czy nie.

Dzięki jeszcze raz :slight_smile: dam znać o wyniku skanu.

NIe ma sprawy :slight_smile:

Co do antywirusa to tak jak Ty też mam avasta - to dobry skaner.

No właśnie, czasami ciężko jest zdiagnozować co może być przyczyną w takich przypadkach, zwłaszcza jak na początku było dobrze.

Można też jeszcze sprawdzić czy to wina leży po stronie systemu operacyjnego czy też występuje jakiś problem z urządzeniami. Najlepiej by było wtedy uruchomić jakiś inny system (np. Ubuntu z płytki, win xp) na tym samym laptopie i sprawdzić czy tak samo się dzieje. Z tym, że później trochę trzeba tam podłubać w konfiguracji itd… Chyba, że masz możliwość pożyczenia innego laptopa, albo ktoś by przyszedł do Ciebie z nim, wtedy zobaczyła byś czy tak samo jest na innym kompie.

Pozdrawiam :slight_smile:

Skan o którym wspominałam wykrył ślady Zango (w rejestrze, był też jakiś inny plik, ale nie wydaje mi się żeby coś działał - hijackthis nic nie wykrywał do tej pory, po tym jak usunęłam to Zango kiedyś tam), którego usunęłam jakieś pare miesięcy temu. Poza tym nic.

Programy na start up - nie mam ich dużo, powyrzucałam te, które wydawały mi się zbędne.

A dziś komputer znowu mi się zawiesił :frowning: Miałam otworzony msn, z którego nie korzystałam. Zastanawiam się czy to może być wina tego programu, jakiś skorumpowany IoI czy coś…

Jak narazie nie mam możliwości sprowadzenia tutaj innego laptopa, ale w przyszłym tygodniu będę w innym miejscu tak że będę mogła sprawdzić czy tam też mi net wariuje i komp przy okazji. Zobaczymy. Jak nie to pożegnam się z Vistą :smiley:

Dzięki jeszcze raz :wink: