Internet jest zanika jest zanika. Przyczyna?

Witam chciałem zapytać przed grzebaniem i telefonowaniem do dostawcy co może być przyczyna utraty internetu na kilka sekund (10sec) ?

Słucham sobie radia nagle przestaje grać na 10sec po czym znowu gra tak samo jest z stronami internetowymi jeśli jakaś strona jest w trakcie otwierania i ta przerwa w radiu nastąpi to wyświetla sie napis “nie można otworzyć strona sprawdź połączenie sieciowe”

Zainstalowałem tez program do pokazywania liczby wysyłanych pakietów i odbieranych i w trakcie tej przerwy jest zero wysyłanych i zero otrzymywanych danych.

Internet radiowy 2Mb. Zasięg znakomity

Np. awaria sprzętu. Albo może coś zakłóca sygnał (tylko dlaczego impulsowo?). W takiej sytuacji powinno pomóc leczenie kanałowe.

Przelecę cały dysk anty wirem nodem32 może to wirek.

Dzieje sie tak od niedawna a cała instalacja ma może jakieś 3 miesiące…

Miałem radiówkę, problemy były identyczne. Próbowałem wszystkiego, od formata, po sprawdzeniu na innym komputerze i nic. Zadzwoniłem, przyjechał technik i wymienił antenę (Był to chyba punkt dostępowy wi-fi z anteną 5ghz z wyjściem ethernet), rzekomo dostali od producenta wadliwą serie tych urządzeń. Poprawiło się, lecz na około 2 miechy. Akurat kończyła mi się umowa, więc szybko ją rozwiązałem. Teraz mam internet w play, 1mbps, i nie narzekam. Powiem ci, że przyczyną tych problemów, była wadliwa stacja bazowa u dostawcy.

Kurcze… :? założyli mi właśnie (3 miesiące temu) nowa technologie właśnie tą 5ghz… Czyli to może być identyczny problem co twój

i tez mam punkt dostępowy z anteną. Nie mam żadnego AP rutera nic tylko kwadratową mała antenę na dachu… zadzwonię jutro do obsługi technicznej dostawcy.

fcent991 a jak Ci to naprawili to wymienili ta inna serie czy tez tą wadliwą ?

Wcześniej miałem taką antenkę kwadratową, całość była podłączona kablem ethernet i zakończona przelotkąLan-Wan-PoE, ona właśnie rzekomo była wadliwa. Później dostałem zupełnie coś innego,(Ubuquti czy jakoś tak), prostokątna podwójna antena z AP. Nie wiem, jak u ciebie, ale w moim przypadku, zwalona była cała antena na wieżowcu u dostawcy, akurat pod koniec umowy wymienili.

No to jak w końcu? Masz AP czy nie?

Access point to po polsku właśnie punkt dostępowy.

Tak to jest jeśli operatorzy sieci stosują anteny niesprawdzonych firm z Allegro.

Żadnych anten nie kupuje się na Allegro.