Internet kablowy a telefon

Dzisiaj nadszedł dzień, że zdecydowałem się załatwić sobie normalny internet kablowy, zamiast męczyć się ciągle z przepisywaniem captcha co godzinę w aero2. :stuck_out_tongue: o, właśnie mi rozłączył… whjfd2wt, enter. Kod prawidłowy, hurra

 

No i dzwoniłem do konsultantki netii, mówi że bez telefonu stacjonarnego niestety nie można mieć u nich internetu :frowning:

zaś mówi że można zawiesić numer telefonu, i wtedy płaci się tylko ~21zł za telefon, + 40zł internet.

 

Ktoś z was robił to “zawieszanie numeru”? W ogóle gdzie teraz trzeba dzwonić żeby podpisać umowę na telefon stacjonarny? :mrgreen:

do tpsa?

 

No i jak by miała wyglądać procedura-że zamawiam telefon, potem zamawiam internet, a potem zawieszam numer?

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie słowa wyjaśnień od osób obeznanych z tematem :slight_smile:

 

 

 

z opisu wynika, że pytałeś o usługę internetu po kablu telefonicznym. w takim wypadku inaczej raczej się nie da, bo by mieć net potrzebna jest linia tel. sprawdzałeś czy w rejonie nie działa jakiś usługodawca netu, ale po zwykłym łączu eth? z tego co wiem to netia też oferuje ten typ usługi, o ile ma w rejonie “swoją” infrastrukturę. w takim przypadku nie trzeba mieć tel i płaci się za sam net.

W moim rejonie nie mają swojej infrastruktury, internet szedłby po kablach tepsy.

 

poszperałem trochę to tu, to tam i ułożyłem sobie w głowie taki plan:

 

  1. Zamówienie telefonu stacjonarnego, umowa na 24 mc-e http://www.orange.pl/kid,4003473037,id,4003788181,article.html

  2. Zamówienie internetu w netii

  3. Zawieszenie numeru telefonu na okres… 12 m-cy? http://www.orange.pl/kid,4001204457,id,4002321327,title,Zawieszenie-uslug-w-sieci-stacjonarnej,helparticle.html

 

Taki plan jest wg. was wykonywalny, czy w którymś punkcie natrafiłbym na problem?

Z tym zawieszaniem owszem było, i tez tak robiłem puki się to opłacało.

Tylko w twoim wypadku jak podpisujesz umowę to nie wiem czy jest możliwe zawieszenie wtedy. Mysle ze nei bo to by było bez sensu dla Dostawcy.

Telefon możesz mieć też w Netii, ale i bez telefonu wtedy płacisz opłate za utrzymanie. Tylko czy ty nie masz telefonu czy kabla telefonicznego poprowadzonego do domu??

 

Nie chcem Reklamowac Orange, ale jesli masz komórke w tej sieci, to warto sie zastanowić na opcja Fun Pack na 2 lata 20Mbps za 108zł

W tym masz internet tv i telefon bez limitu na stacjonarne w pl , i w strefie 1 oraz na komórki do USA

Pisałem z konsultantką od Netii i ta napisała że musze zamówić telefon analogowy w Orange, zapytałem się co to znaczy analogowy, odparła że normalny gniazdowy. No to jak każą to każą, zamawiam ten telefon