Internet komórkowy - co wybrać?

Witam. Chodzi mi o jakiś internet komorkowy. Co jest najlepszym wyborem (o ile coś w tym wypadku można wybierać…) Chodzi o kumpla. Chciałby założyć sobie neta ale za bardzo nie ma wyboru. Ani podłączyć się pod kablówke, ani żadnego dostawcy bezprzewodowego, który by dostarczał “normalny” internet. Między czym się zastanawiać w Playu jest chyba największy limit bo z tego co wiem to 5GB w pobieraniu danych. Na jak długo to może wystaczyć? Internet słuzyć by miał do przeglądanie www, sprawdzania poczty i ewentualnie oglądania filmików na youtubie. Wszędzie piszą że prędkośc jest “DO” ale jak to wyglada w praktyce. Neostrada raczej odpada, bo nie zamirza ekstra zakładać telefonu, żeby trzymać to na daremno. Wszyscy w końcu mają komórki, a po co płacic za coś z czego się nie kożysta.

Przeglądałem ostatnio oferty operwtorów komórkowych pod tym wzgledem i chyba rzeczywiście Play wypada najlepiej (jakość/cena).

Tylko najpierw musisz się dowiedzieć czy w twoim mieście jest przekaźnik internetu Play. Internet w Playu nie działa jeszcze wszędzie.

Niech wejdzie na strony Plus, Ery, Orange i sprawdzi MAPY ZASIĘGU , 5GB to mało, zapomnij o radiu, filmy to raczej okazjonalnie.Prędkości: EDGE to minimum, bardzo wolne, HSDPA(3G) daje komfortowe przeglądanie internetu (filmu na youtube nie zacinają się). Lącze bywa nie stabilne, często prędkość spada dramatycznie. Zdarzają się kłopoty z uzyskaniem połączenia (połączenia telefoniczne mają priorytet w sieci). Im bliżej do centrum dużych miast tym lepiej, no i koszty.

pozdr.

Jak ja sie cieszę z tej kablówki… Nieograniczony transfer i prędkość pobierania 2 MB/s. :stuck_out_tongue: Ale tak na serio to nie bierz neta z ery bo wolne cholernie

Najlepszy internet komórkowy ma simplus pakiety 50mb za 10zł i rozliczanie do jednego kilobajta lub bajta nie pamietam juz dokładnie.Jesli chodzi o play zapomnij jesli nie mieszkasz w miescie w którym jest zasieg a jak na razie jest tych miast niewiele.

Szwagier ma net od Play piąty miesiąc i mówi że ok działa. Jak jestem u niego to czasami korzystam, stronki szybko się otwierają, filmiki obejrzysz płynnie, na skype pogadasz, jedynie pobieranie plików jest dość wolne jak na 1Mb/s ale ogólnie nie ma problemów.