Internet łączy się przez WIFI, a nie przez ethernet

Witam. Internet łączy mi się przez WIFI, a nie przez kabel ethernet. Jak to zrobić, aby łączył się on przez kabel ethernet? Dodam, że dzisiaj do godziny 13 było wszystko dobrze. Przyszedłem do domu o godzinie 20 i nagle internet połączył mi się przez WIFI.

Po ludzku - jedno urządzenie (np. laptop) podłączone jednocześnie kablem i wifi i chcesz, aby szło zawsze po kablu?

Chce, aby szło zawsze po kablu.

Hej,

Wyłącz WiFi w laptopie i zobacz, jaki pojawi się komunikat. Jeśli na przykład, że kabel sieciowy jest odłączony, być może uszkodzony jest przewód. Ewentualnie może warto zrestartować router - być może się przywiesił i z tego powodu połączenie przewodowe nie działa.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wyłączyłem WIFI, zrestartowałem router. Po wyłączeniu WIFI nie miałem internetu, a kabel na pewno jest dobry bo na dwóch innych sprawdzałem i jest tak samo. Dodam, że jest to komputer stacjonarny.

Dodam, że po podłączeniu kabla ethernet jedna dioda świeci się ciągle, a druga co jakiś czas miga.

Hej,

Co znaczy, że jest tak samo? Działa czy nie działa?

Czyli wskazywałoby to na poprawną pracę karty sieciowej. Czy w ogóle otrzymujesz adres IP? Wiesz, jak to sprawdzić?

Pozdrawiam,

Dimatheus