Internet LTE który wybrać


(Dudus) #1

Witam

Po ostatnich burzach spaliło na moim osiedlu całą linie i jestem zmuszony do zakupu internetu LTE ( innej opcji nie znam )

ale nie mam pojęcia którego operatora wybrać. Interesuje mnie tzw. bez limitu według testów http://www.speedtest.pl/najnowszy_test_4g_lte_2015 Plus wydaje się najlepszy ale opinie są bardzo słabe. Mógłby ktoś coś poradzić ?


(niezDarek) #2

chyba najlepszą ofertę bez limitów ma obecnie Heyah, za 29,99zł miesięcznie, bez względu na technologię transmisji danych 


(askow) #3

Jeżeli ja umiem czytać, to “bez limitu” po trzech miesiącach kosztuje 30+20=50 zł., a za 30 pozostaje 10GB. 


(scripter1) #4

Do tych wszystkich testów prędkości LTE to podchodź z dystansem.

LTE jak wszystkie technologie bezprzewodowe jest mocno uzależnione od warunków pogodowych, zasięgu, poziomu zakłóceń generowanych przez urządzenia w pobliżu itp. (z tym że technologia LTE jest jeszcze bardziej wrażliwa na zakłócenia niż inne np. 3G), jakość połączenia, prędkość i zasięg potrafią się bardzo mocno zmieniać w zależności od warunków.

Ponieważ o jakości połączenia decyduje tyle zmiennych nie da się zgadnąć jak u ciebie będzie się spisywać LTE ani który operator będzie lepszy (trzeba pamiętać że operatorzy mają nadajniki w różnych miejscach i ich zasięg nie jest identyczny).

Jeśli masz jakąkolwiek alternatywę kablową to polecam jednak z niej skorzystać zamiast z LTE.


(Sedd) #5

Ja polecam internet Cyfrowego Polsatu mam u nich internet z 4 lata, 2 lata miałem HSPA+ co odradzam, lepszy jest LTE który można używać bez dodatkowych opłat po skończeniu limitu http://prntscr.com/7yayv6

Oferta:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/oferta-internet.cp?packageName=pakiet-2&cpClient=false&offerType=MM


(Drobok) #6

Jedynym operatorem mobilnym bez limitu jest heyah za 50zł masz net bez limitów

Tak więc jeśli nie masz żadnego operatora kablowego to jedyną opcją jest w/w.


(Longhorn2009) #7

Tylko heyah nie można używać w modemach, routerach.


(Drobok) #8

Dlaczego ? 


(Longhorn2009) #9

Zabrania tego regulamin http://www.spidersweb.pl/2015/07/heyah-smart-xl-internet-nielimitowany.html


(Drobok) #10

Czyli w praktyce wyjdzie na to że blokują użytkowników za za duże zużycie łącza. Dobrze że mnie oświeciłeś bo przymierzałem się do kupna tegoż.

 

Chociaż dlaczego by nie użyć telefonu zamiast modemu :wink:


(Kpc21) #11

LTE od Playa. W ofercie “bez limitu” przekroczenie limitu obcina przepustowość bodajże do 2 Mb/s, czy czegoś koło tego. A przy 2 Mb/s można cały czas całkiem komfortowo korzystać z Internetu. Z tego co czytałem ostatnio na bez-kabli.pl - najtaniej wychodzi obecnie kupienie startera od Red Bull Mobile, doładowywanie odpowiednimi kwotami i aktywowanie co określony czas internetu na kolejny okres. Jakoś tak to wyglądało, poszukaj sobie.

 

Wystrzegaj się LTE od Plusa/Polsatu. Tam po przekroczeniu limitu, nawet w ofercie niby “bez limitu”, masz obciętą przepustowość do wartości porównywalnej z modemami analogowymi i słynnym numerem 0202122.


(Pati Lachowicz) #12

Musisz tez określić gdzie mieszkasz-bierz wtedy pod uwagę zasięg jaki masz.


(Tomasz Wojcik46) #13

Witam.Najwarzniejsza jest odległość od nadajnika,jest to podstawa.Można pomóc zewnętrzną anteną.LTE antena 2 polaryzacje.Jak spełnisz te warunki to masz odpowiedz co do operatora.I pozostaje negocjacja  warunków .Mam podobną sytuację,ale nie mam wyboru 1 operator w zasięgu.LTE jest mocno przereklamowany na peryferjach.Pozdrawiam.


(Kamilajablonska) #14

Poszukajcie na allegro zestawów do Red Bull Play mobile :wink: Technologia LTE wprawdzie przycieta do około 20 ale wychodzi praktycznie za free o ile sie ma aktywne konto.


(Longhorn2009) #15

Red Bull nie przycina prędkości, chyba że w pierwszej taryfie do 15Mb.