Internet LTE - router mobilny lub router+modem

hej,

 

w związku z tym, że na mojej nowej (wiejskiej trochę jeszcze…) miejscówce internet świadczy tylko orange (neostrada) i to w mega niskiej prędkości zdecydowałem się na internet bez limitu od Play. Nie chcę jednak brać sprzętu od nich, głównie dlatego że dostałem dobrą ofertę bez urządzenia. Szukam więc rozwiązania sprzętowego co by można było ładnie rozdzielić owy internet na dwa/trzy urządzenia. Wiem, że podejścia głównie mamy dwa:

  • kupić router LTE

  • kupić modem lte + router

 

Nie wiem co jest lepsze, wiem natomiast jakim budżetem dysponuję i z czego będę korzystać :slight_smile: chciałbym na to wydać jakieś 200-250 zł (mam nadzieję, że coś sensownego znajdzie się w tej kasie…). Do czego będzie służyło urzązdenie? tylko do przeglądania neta/oglądania filmów. Wymagane funkcje:

  • prędkość 150mbps

  • podstawowe zabezpieczenia typu WPA 

  • wifi

  • obsługa LTE/4g

  • obsługa kart sim :slight_smile:

 

da radę coś z tego uszyć? Zupełnie się na tym nie znam stąd prośba o pomoc.

 

dzięki!

Co do routera LTE to się nie wypowiem, ale jeśli zdecydujesz się na router + modem LTE to uważaj, bo te modemy często biorą więcej prądu niż daje port USB w routerze i w takiej sytuacji trzeba dokupować aktywny hub.

hm. dzięki mimo wszystko. A takie pytanie - czy router, do którego będę podpinał modem MUSI wspierać także LTE czy wystarczy samo USB?

To zależy jak chcesz.

Jeśli nie chcesz się bawić to musi obsługiwać konkretny model, natomiast jeśli chcesz się pobawić to wystarczy kompatybilny router z alternatywnym softem, np. z Gargoyle i wgrywasz i masz nie tylko obsługę modemu LTE ale i masę wynalazków jak choćby klient torrent.

Jeszcze przestroga, hub hubowi nie równy. Jeden będzie działał a drugi może robić fochy.

 

Osobiście korzystam z routera TP-Link TL-WR1043ND v3 z wgranym softem Gargoyle v1.9.1.1 do tego modem Huawei E3272s-153 HiLink z aktywnym hubem :>