Internet LTE z Plusa czy Neostrada do 10 mb/s?

Tak jak w temacie. Szybszy jest LTE z Plusa czy Neostrada do 10 mb/s? Dodam że z pani z Plusa powiedziała mi że po wyczerpaniu pakietu danych prędkość internetu spada do około 10 mb/s. LTE z Plusa wziąłem na próbę i mimo że były tylko dwie kreski na pięć zasięgu internet działał wyśmienicie. Chodziłem z ruterem po domu i złapałem trzy (a na chwilę cztery) kreski na strychu jednak miałem zdecydowanie za krótki kabel i nie mogłem go podpiąć do komputera. Neostradę się trochę boję brać do wszyscy piszą że chociaż ma być 10 mb/s to jest 6 mb/s albo 8 mb/s ale nigdy nie ma 10 mb/s. To LTE z Plusa boję się brać ze względu na to że po wykorzystaniu pakietu danych ma być około 10 mb/s ale ile będzie naprawdę? Tego nikt nie wie. Przekaźnik Plusa jest w sąsiedniej wsi. Za ten LTE z pakietem danych 20 GB płaciłbym (razem z komórką) 70 zł (sam internet 30 zł). Za Neostradę płaciłbym 50 zł, ale mama weźmie jeszcze taryfe na komórke z T-Mobile za 40 zł więc wychodzi 90 zł za wszystko. Błagam doradźcie co lepiej wziąć bo już sam nie wiem.

Neostrada wyjdzie drożej, bo musisz wziąć telefon albo płacić 29zł za utrzymanie łącza.

Z dwojga złego wolałbym jednak tą neostradę, ale zainteresuj się dropssem od netii. Wydaje się być troche bardziej korzystny, jeśli oczywiście byłyby warunki na jego uruchomienie.

Z powerLTE jest śliska sprawa, na forum plusa jest wątek jak ostatnio patrzyłem na ponad 500 stron, gdzie użytkownicy skarżą się na limity, jakie są na nich nakładane mimo, że mieli mieć “LTE bez limitu”. Do tego poziom obsługi w plusie nie jest nazbyt zachęcający. Do tego kwestia, że do końca nie wiadomo na jakie konkretnie prędkości można liczyć i czy jeśli mieszkasz na wiosce, a użytkowników przybędzie nie pojawią się problemy. Szczególnie, że zainteresowani tematem wiedzą (lub lepiej żeby nie wiedzieli) jak wydajnych radiolinii używa plus do transmisji między nadajnikami i szkieletem sieci.

Z szybkościami w neo od orange jest różnie, nie jest powiedziane że biorąc opcje do 10Mb nie będziesz miał tyle. Kwestia jakie orange ma centralki w okolicy i okablowanie.

do 10 mb/s? to polecam modem  HSPA+ będzie realnie do kilkunastu, może nawet dwudziestu, a mniej problemów niż czasem z modemem LTE.

Dropss jest ofertą dla obecnych abonanentów Neostrady. Abonent musi podpisać umowę z Netią na nową ofertę, firma wtedy wypowiada umowę z Orange i po zakończeniu umowy z Orange jest uruchamiana usługa dropss. Sam przez to przechodzę. Z tego co wiem nie da się usługi uruchomić od zera, bo to jednak jest linia Orange. Dropssa można również uruchomić na linii Netii, wtedy jest nieco taniej, ale Netia mało gdzie ma własne kable, nawet w dużych miastach. W przypadku dropssa jest znacznie taniej niż Neostrada i jest to umowa na czas nieokreślony z 30 dniowym okresem wypowiedzenia.

 

Dropss, inne usługi Netia, Neostrada nie posiadają limitów transferu. Rzeczywista prędkość jest zależna od routera/modemu, jakości okablowania, odległości od centrali i jej obciążenia. Obecnie mam 10Mb i tyle jest w rzeczywistości, ale to warszawa.

 

Możesz się skontaktować z Orange i spytać ile w rzeczywistości może wynosić transfer w twojej lokacji.

Istotna kwestia Plus ma limity miesięcznie coś tam około najbardziej standard 15GB dzienny a jego wyczerpanie  = zablokowanie nocnego standardowo 50 GB, w drugą stronę akurat nie  - co prawda w nowo zawartych umowach szybkość po wyczerpaniu limitu ma nie spadać poniżej 1 mb/s , ale to stosunkowo nowa oferta i nie wiem czy zapewnienie ma pokrycie w razie czego zawsze można dokupić- no właśnie dokupić… Tylko że Plus jest prawie wszędzie  i prawie wszędzie ma te kilkanaście co najmniej mb/s.

Weź pod uwagę, że łącze przewodowe ma praktycznie gwarantowaną stabilność, przy LTE może być z tym różnie. Kabel to kabel.