Internet mobilny 4GB - co to znaczy?

Wybaczcie, ale nie do końca rozumiem -pytanie laika.

W ofertach sklepów orange często jest coś takiego - internet mobilny 2GB, 4GB,8GB itd.

Jak film ma około 500 MB, to np. gdy jest 2GB to 5 filmów naraz nie będę mógł ściągnąć?

Co to znaczy?

Nie, znaczy to że możesz w ciągu miesiąca te 2GB ściągnąć, a potem włącza się limit. Np masz te kilka Mb/s, a po osiągnięciu tego limitu 2GB(ściągnięciu przykładowych 4filmów) będzie ci się zamiast tego mega ściągać 10 kilo (nawet zwykłe strony będą się długo ładować), czy ile tam ustala operator :slight_smile: Lub w wypadku niektórych, stracisz możliwość ściągania (będziesz musiał dokupić pakiet)

Np ten “najlepszy” internet w plusie co go aktualnie reklamują. Za tą cenę masz 500mega limitu, po ściągnięciu których net jest niezdatny do użytku (a mając transfer 100Mb/s, limit zużyjesz w ciągu godziny oglądania filmików na yt :slight_smile:

To jest suma UPL + DWL (ściąganie + wysyłanie), potem nałożą Ci lejek.

To są limity ile możesz pobrać/wysłać. Włącznie z samym przeglądaniem internetu. Taki internet nie nadaję się zbytnio do pobierania.

Wielkie dzięki.

  1. Ale to jest na pewno np. 8GB na miesiąc, a nie np. na tydzień?

  2. Dostaje się podobno modem z kartą SIM. Ten modem z kartą SIM jaką się dostaję mogę wkładać do różnych laptopów, smartfona i to się będzie naliczało? Pytam czy będę mógł korzystać dzięki takiej ofercie na różnych urządzeniach?

Limit jest na kartę sim, a nie na urządzenie. Limit zawsze jest na miesiąc :slight_smile:

Dlatego jeśli ściągasz / wrzucasz duże pliki, internet mobilny się nie kalkuluje :slight_smile:

Oni po prostu naciągają tych co nie wiedzą :slight_smile:

Ja mam stacjonarny internet - do ściągania dużych plików.

A taki mobilny jest mi niezbędny.

Czy 8GB w ciągu miesiąca to dużo - jeśli chodzi o zwykłe przeglądanie stron i wysyłanie meili?

Zależy jakie strony przeglądasz. Niestety pseudo-webmasterzy nie zawsze optymalnie tworzą swoje strony. Większość z popularnych serwisów ma swoje wersje mobilne / jest lekka. Tak samo masz operę turbo etc. Np dobreprogramy :slight_smile: Ale np demotywatory, gdzie masz pełno grafiki już swoje waży. Wszystko zależy jakie strony to będą.

Ogólnie bez dużej ilości yt, czy ściągania powinno ci w zupełności wystarczyć :slight_smile: Istnieje oprogramowanie monitorujące zużycie limitu. Zainstaluj sobie coś takiego, po czym zobacz ile danych przesyłasz. Na tej podstawie możesz sobie określić limit :slight_smile: Ew wybrać mniejszy ograniczając przeglądanie określonych witryn :slight_smile:

Jeżeli tylko do tego, to jest to nawet bardzo dużo. Bez filmików na Youtube i radia, nawet połowa jest ok.

Wielkie dzięki za pomoc.

Ale ja chciałbym wiedzieć ile ściągam w ciągu miesiąca w praktyce na stacjonarnym wypróbować - jest jakiś taki programik?

Nie chcę robić offu i założyłem wątek:

program-analogiczny-menedzera-polaczen-t501562.html

pozdrawiam

Nie porównasz “normalnego” neta z mobilnym. Dostawcy mobilnego kompresują dane (obrazki).

Reasumując, w normalnym necie jakaś strona ma np.2MB, a mobilnym 1,5MB (to oczywiście przykład).

Po za tym na mobilnym necie można używać Opery z trybem Turbo (kompresuje strony).

Tylko na żądanie, wiadomo że Orangie i Plus ma taką usługę. Ja nie mam kompresji.

Ja nie żądałem, a kompresują (Orange) -> czyli domyślnie.

Orange Free na pewno kompresuje (sam używam), Play Online nie oferuje takiej usługi, a Plus na żądanie. Więcej na temat http://techmobile.pl/2010/06/jak-wylacz … ueconnect/ z tym że art. sprzed 2 lat.

Hmm nie ma czegoś takiego że np. z jednego APN idzie kompresja z innego nie?

Sam jestem ciekawy czy Play na Orange-u kompresuje, to wyjaśniało by te opóźnienia.

Nie. W dodatku dzisiaj się dowiedziałem, że Orange nie oferuje możliwości wyłączenia kompresji.

Wyjaśnij to “naciąganie”. Ciekawe czy też tak byś napisał, gdybyś nie miał innego dostępu do internetu oprócz tego mobilnego.

Można aktywować usługę “Nocne pobieranie bez limitu”, poszukaj na stronach operatorów.