Internet mobilny, bądź inny (bez limitu za który płacę kiedy

Witam.

Mam pewien problem. Otóż mieszkam za granicą, a w lipcu lecę do Polski na cały miesiąc. W Polsce niestety nie posiadam internetu (bo po co płacić, kiedy jestem tam raz/dwa razy do roku). Jednak teraz zacząłem się dzisiaj zastanawiać “skąd wytrzasnę internet jak będę w Polsce?”.

Pierwsza opcja która mi przychodzi na myśl to kupienie Sobie starteru (no własnie z jakiej sieci?) i dokupienie do niego pakietu z internetem. Dzięki systemowi Android mogę Sobie bezpośrednio z telefonu wysłać internet na telefon.

Szukałem trochę ciekawych ofert i nigdzie nie widzę nielimitowanego internetu. Istnieje może taka oferta w Polsce?

Na razie widzę, że najciekawszą oferte posiada Heyah. Jest tam internet 1,2 GB za 25 zł. Jednak na jak długo mi wystarczy taki internet? To są zaledwie 2 filmy online. Nie wiem na jakiej zasadzie działa ten przelicznik transferu ;/ Tak jak bym ściągał wszystko co przeglądnę?

Gram w grę Tibia (wiem, że jest to beznadziejna gra i wstyd się przyznać… jednak no, niestety) i zastanawiam się na jaki okres czasu gry by mi starczyło to 1,2 GB.

Głównie piję do tego:

Czy istnieje jakaś ciekawa oferta internetu (niekoniecznie mobilnego) z nielimitowanym internetem? Dodam jednak, że nie interesuje mnie nic za co będę płacić miesiąc w miesiąc…

Co by było najkorzystniejsze w moim przypadku?

Z góry dziękuję.

W twoim wypadku chyba tylko mobilny internet, bo żaden operator nie podłączy Ci stałego łącza na miesiąc czy dwa.

Pierwsza opcja to skorzystanie z bezpłatnego mobilnego internetu AERO2, jednak na starter dostępowy musisz czekać miesiąc, wpłacić depozyt w wysokości 27zł i bawić się w biurokrację (może ktoś z twoich znajomych posiada już taki starter?)

Moim zdaniem z ofert mobilnego internetu wypada najlepiej PLAY, bo jako jedyny oferuje nie limitowany nocny transfer (inni tylko 50GB na miesiąc). Jeżeli nie przeszkadza Ci nocne surfowanie po internecie to internet na kartę w PLAY powinien być OK.

Trzecia opcja, chyba najlepsza to “wypożyczenie” internetu od sąsiada na zasadzie, że zapłacisz mu jakąś umówioną kwotę a w zamian będziesz korzystać z jego łącza poprzez WiFi (teraz już chyba każdy ma) przez ten miesiąc czy dwa.

Czwarta to liczenie na szczęście, że znajdzie się w twoim zasięgu jakaś niezabezpieczona sieć bezprzewodowa.

Jeżeli podasz jakieś bardziej szczegółowe informacje np: miasto, w którym będziesz mieszkać i informację czy to dom czy blok bardzo by ułatwiły ewentualne poszukiwania alternatyw.

Wszystkie powyższe + jeśli w mieście masz Multimedię, to oferują oni internet na czas nieokreślony z tym, że aktywacja kosztuje 100 PLN. No i może jakiś lokalny dostawca zgodziłby się na coś takiego?

a może tak w Orange :slight_smile:

za 6 zł masz 6GB do wykorzystania na 2 miesiące :slight_smile:

6GB za 6zł na 60 dni w Orange na kartę

Od 28 czerwca Orange wprowadza nowy pakiet 6 GB za 6 zł na 60 dni. Z Pakietu internetowego 6GB na wakacje mogą korzystać użytkownicy taryf Orange One,Orange POP i Nowe Orange Go, a także abonenci ofert Zetafon i Minutofon w tych taryfach.

Pakiet internetowy 6GB na wakacje to nowa promocja dostępna od dziś dla klientów ofert na kartę Orange. Dzięki niej będą oni mogli swobodnie i bez obaw o wysokość rachunku korzystać z internetu w telefonie przez całe wakacje. Pakiet 6GB kosztuje 6 zł i jest ważny przez 60 dni.

Usługa umożliwia kupno pakietu danych na korzystanie z mobilnego dostępu do internetu i WAP na terenie Polski. .

Pakiet można aktywować dowolną ilość razy bez względu na to czy upłynął 60-cio dniowy termin od pierwszej aktywacji. Uruchamianie kolejnych pakietów powoduje zsumowanie środków i przesunięcie daty ważności pakietu.

Aby aktywować usługę wystarczy:

• wysłać SMS o treści START pod numer 260

Pakiet można włączyć także za pośrednictwem strony www.orange.pl, Biura Obsługi Klienta pod numerem *100 lub kontaktując się z Automatycznym Biurem Obsługi Klienta pod numerem *500.

Pakiet zostanie włączony w ciągu 24 godzin.

Aby sprawdzić, jaką część pakietu mamy jeszcze do wykorzystania lub do kiedy pakiet jest ważny, wystarczy wysłać SMS o treści SALDO pod numer 260.

Promocja Pakiet internetowy 6GB na wakacje ważna jest od 28 czerwca br. do 31 sierpnia br. - Pakiet nie wyklucza się z RWK. To jest po prostu pakiet-killer - dodaje Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Regulamin usługi „Pakiet internetowy 6 GB na wakacje” w taryfach Orange One, Orange POP i Nowe Orange Go w ofercie Orange na kartę:

http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary … 041160.pdf

Właśnie miałem o tym pisać xD

Faktycznie to by byłą chyba najlepsza opcja dla Ciebie, jeżeli nie chcesz za bardzo kombinować. Jednak ja na twoim miejscu w pierwszej kolejności poszukałbym niezabezpieczonej sieci, dopiero później spróbował z jakimś sąsiadem lub jeżeli Ci to nie odpowiada to ta oferta w Orange.

Na twoim miejscu bym się jeszcze wstrzymał i zobaczył co zaoferują pozostali operatorzy.

wezmę internet z orange, dzięki. :wink: mam nadzieję, że w miarę dobra będzie prędkość neta. Ah… na ile mi starczy takie 6 GB? Mogę Sobie pozwolić, by oglądać filmiki na yt?

W sumie jbc. zawsze można kupić nowy starter i znowu doładować ten internet :smiley:

Jeden teledysk w HD to okolice 100MB, więc łatwo policzyć.

W razie czego wgraj sobie programik do liczenia transferu licznik-transferu-danych-internetu-t490967.html bo liczy się zarówno transfer wychodzący jak i dane pobrane. Choć w orange masz też dostęp do danych konta po zalogowaniu na konto orange.pl

Niestety u mnie żaden program nie liczył poprawie danych. Jedynie netlimiter potrafił ogarnąć dokładne wartości (reszta mocno zawyżała). Co do startera to nie musisz kupować nowego. Pakiet można aktywować wiele razy. Przeczytaj to:

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/int … siace.aspx