Internet mobilny. Co wybrać?

(Ehodlik) #1

Hej

Mam w domu net stacjonarny (Aster), z którego jestem bardzo zadowolona. Mimo wszystko coraz częściej zdarzają mi się wyjazdy, na których net mobilny jest wręcz niezbędny.

Przyznam szczerze, że kompletnie się na tym nie znam. Mogę oczywiście wejść na strony www operatorów, ale znajdę tam tylko podstawowe info.

Zależy mi na opiniach osób, które miały okazje korzystać z ofert neta mobilnego. Jaki operator jest godny uwagi? Oczywiście najważniejszy jest dla mnie zasięg, prędkości, atrakcyjne ceny.

(Ostatni Mohikanin) #2

Nie ma oferty idealnej. Wszyscy operatorzy zastrzegają sobie zmianę prędkości po przekroczeniu przez abonenta pewnego ustalonego w umowie limitu danych. Oczywiście limit jest wprost proporcjonalny do wysokości abonamentu. Zasięg? Oficjalne mapki na stronach operatorów są tylko poglądowe. Zależnie od pory dnia, pogody, dostępności sieci, odległości od nadajnika i jeszcze kilku innych czynników prędkość może być naprawdę różna. Deklarowane teoretyczne "do 7,2 Mb/s" może się okazać prawdziwym średniowieczem, około 230 kb/s lub mniej. Miałem okazję korzystać z blueconnecta na terenie zarówno Poznania, jak i mniejszych miejscowości (wsi); to jak porównywanie nocy z dniem (oczywiście na korzyść miasta).

Podsumowując: mobilny internet najlepiej sprawdza się w miastach. Na terenach niezurbanizowanych trzeba się liczyć z kiepską jakością, przerywaniem sygnału, czasem całkowitym brakiem zasięgu i zszarpanymi nerwami.

(Dimm Dna) #3

Wyjazd jest na parę dni i wracasz? Jeżeli internet jest tylko do sprawdzenia informacji, poczty i napisania paru postów na jakimś forum to polecam pre paid operatora Plus [drożej, ale większy zasięg], albo Orange [tańszy]. Jeżeli jednak tu w grę wchodzi jakiś youtube i inne transfero-pożeracze to jednak kierował bym się do abonamentów. iPlus ma na razie największy zasięg przynajmniej z tego co mówią mi moi znajomi.

(Le_mar) #4

Odptaszkuj gsm i wpisz miejscowość w której będziesz korzystała z internetu:

http://mapa.btsearch.pl/

(kamil_w) #5

Tak zajrzałem do tego tematu i zacząłem się zastanawiać, czy Play w przypadku internetu również korzysta z nadajników Plusa i swoich? Może ktoś z Was wie?

(skrzek) #6

z tego co wiem - wyłącznie ze swoich... ale inaczej jest w przypadku internetu w telefonie (mam pakiet internetu w telefonie w Play - net jest bezpłatny także w ramach roamingu plusowego)

(ra-v) #7

Kup prepaid I sprawdz zasięg w miejscach w których będziesz najczęściej przebywał. Ja mam Plusa I ponad 10 km do nadajnika - szybkość 2-3Mbit, niestety ping duży, ale to w wiejskich Gsm normalne.

(Ehodlik) #8

nie- nie chodzi mi o chwilowy wyjazd. Raczej wiąże się to ze stałymi wyjazdami. Oczywiście można sprawdzić zasięg na stronach operatorów , ale bardziej chodziło mi o opinie na podstawie własnych doświadczeń.

(Ostatni Mohikanin) #9

Jeżeli wyjeżdżasz do miast, problemu nie powinno być z zasięgiem żadnego operatora; jeśli są to wyjazdy na tzw. zad..ia, to może być różnie. Mapki na stronach operatorów są tylko i wyłącznie poglądowe i nie mogą być podstawą do ewentualnej reklamacji.

(Kpc21) #10

U mnie jest wręcz przeciwnie. Taryfa to Mix sprzed 2,5 roku (jeszcze nie Mixtura). Z pakietu internetowego (bez różnicy, czy na telefonie, czy na komputerze) korzystać mogę tylko za pośrednictwem sieci Playa, na Plusie liczy mi normalnie zabierając kasę z konta (można to zablokować, wtedy na sieci Plusa nie działa w ogóle).

(lith) #11

ja brałem telefon to było tak jak Kpc21 pisze. Nie wiem czy coś się zmieniło. A przy necie mobilnym to był tylko tam gdzie zasięg ma play i to tylko z nadajników 3g. Czyli ogólnie bieda nie mobilny. Taki stacjonarny bez kabla i z limitami.