Internet mobilny do samochodu

Tak mnie naszło i od pewnego czasu temat męczy banię…
Mam oddzielną kartę SIM z abonamentem Internetowym i na ogół siedziała w modemie w lapku, ale za dużo przekładania było czasami (kilka lapków z modemem i router na wyjazdy), więc karta trafiła do modemu / routera mobilnego. I teraz zgodnie z regułą “aptetyt rośnie w miarę jedzenia”, chcę mieć kolejną kartę SIM do Internetu, żeby mobilny router był ze sprzętem, który noszę itd.
Drugi Internet mobilny chcę w aucie (na stałe, niezależnie od moblinego, który noszę z komputerem i masą gratów do szkoleń i który czasem służy w wynajmowanych autach).

Czyli potrzebuję kartę SIM do prywatnego auta. Chodzi o to, żeby było najtaniej, jak się da, bo pakiet potężny już mam. W samochodzie wystarczy mi nawet < 1 GB miesięcznie (mierzone), ale po prostu z lenistwa chcę mieć to niezależnie (bez pamiętania o zabraniu routera lub włączaniu hotspota w telefonie) :slight_smile:

Nigdy nie korzystałem z pre-paidów dłużej niż kilka tygodni (brałem czasem 1 klient = 1 numer telefonu i po zakończeniu zlecenia karta -> kosz), a do Internetu wcale.
Abonamentowo znalazłem najtaniej 10 zł miesięcznie.
Macie jakieś pomysły na coś, co będzie kosztować mniej, niż 100 zł rocznie i będzie działać w pełni automatycznie (żadnego ręcznego łączenia i kombinowania) - pojawia się zasilanie w modemie, jest połączenie? Jak się trafi, to się skuszę, jak nie, to porzucę temat i będę dalej przerzucał router mobilny :frowning:

Play na kartę. Pakiet 1GB co miesiąc za 5 PLN. Niewykorzystany transfer kumuluje się, jeśli w porę przedłużysz pakiet. Można włączyć cykliczne odnawianie, więc wystarczy raz na jakiś czas doładować konto większą kwotą.

To by było niezłe w sumie :slight_smile: Źródło jakieś? Na stronie Play ważność konta to 5 dni dla 5 złotych :frowning:

Starter Play na Kartę odNOWA + aktywacja wybranego, cyklicznego pakietu internet…komplet szczegółów oferty, w każdym salonie / punkcie Play

Tak jak pisze @Madafaker:

Klucz mobile https://klucz.net/
1GB / 3 PLN / 30 dni, nie odnawia się automatycznie :frowning:

Nadajniki plusa zapewne z najmniejszym priorytetem i nie wiadomo jaką jakością usług. Te dwa złote raczej nie są warte firmy nie wiadomo jakiego pochodzenia.

1 polubienie

Czyli starter telefoniczny a nie Internetowy, przy czym nadal siedzi tam 2 zł dodatkowo (za brak “płatnych aktywności”), czyli 7 zł z 1 GB miesięcznie. Do tego starter za piątkę i mamy 89 zł rocznie.
Abonament w Orange 10 zł / 10 GB + bodaj 20 zł aktywacja, dają 140 zł rocznie. Jest różnica.
Sprawdzę jeszcze T-Mobile przy przedłużaniu umowy, bo mam u nich 2 prywatne i 1 służbowy numer. Jak nie dadzą nic ciekawego (zawsze u nich łatwo negocjować obecną umowę, marnie wygląda zmiana warunków nowego numeru), to wezmę taki wariant z Play. Dzięki wszystkim za sugestie :slight_smile:

Play:
Pobierzemy 2 zł, jeśli w danym cyklu nie wykonasz żadnej płatnej aktywności.
Płatną aktywność wykonujesz, kiedy np.:
-płacisz za rozmowy, SMS-y, korzystasz z internetu zgodnie z cennikiem oferty,
-doładujesz konto!!!
-włączysz płatny pakiet,
-wyślesz SMS-a z pakietu lub wykorzystasz minutę/minuty z pakietu lub wykorzystasz internet z pakietu.

Ciekawe, że tego nie zauważyłem :smiley: Dzięki. Na głównej, jak na szybko przejrzałem, to wywnioskowałem, że ma być coś z kwoty doładowania, czyli trzeba wykorzystać pakiet promocyjny 1 GB i coś uszczknąć z kwoty doładowania, albo właśnie rozmowy / wiadomości, co by nie miało miejsca.

Skoro pakiet oraz doładowanie konta się wliczają, to git - 24 złocisze do przodu. Jeszcze nie wertowałem regulaminów i cenników. Ale widzę, że jest nieźle. Raczej nie dostanę tańszego abonamentu od różowych, więc skupię się na kolejnym obniżeniu cen obecnych usług. W marcu ruszamy z tematem.

Będzie w salonie / punkcie Play, niech dopyta o konkrety “płatnej aktywności”, tak na wszelki

Mnie nikt nic za nic nie “czardżuje”. Pobiera się cykliczna opłata za 1GB i to cała aktywność na moim koncie.

Dzięki Panowie!

Trochę się zeszło, bo delegacje tam a teraz goście tu, ale żem właśnie podczas przerwy “lunchowej” wstąpił w progi salonu Play i stałem się posiadaczem startera “Odnowa”.

Tu należą się słowa uznania dla ekipy salonu Play w sporej, stołecznej galerii handlowej. Ekipa “sromogłowych” specjalistów nie zawodzi. Mają tam z 5 osób i najpierw wszyscy “nie da się”, albo “było kiedyś, wyszło, ew. szukać po Internetach”. Po rozmowie w 4 oczy z jednym, osaczonym osobnikiem, udało się dojść do porozumienia i ustalić, że chodzi o starter telefoniczny, nie internetowy, ofertę “odnowa”.

Po przejrzeniu tego i owego, jegomość stwierdził, że skoro takie coś działa, to to pewnie to, ale on nie ma pewności i pokazał mi na ekranie, co tam znalazł.
Świetni fachowcy - polecam :slight_smile: Można obejrzeć stronę Play w salonie Play i powiedzieć pracownikom salonu, co mają w ofercie, bo oni takimi dziwactwami się nie zajmują.

Niemniej, zostawiwszy 5 zł w ramach handlu wymiennego, opuściłem ten przybytek, wyposażony w starter “odNOWA”, Teraz, bogatszy o pustkę w głowię, nicością i wszystkowdu***mem pracowników salonu umocnioną, będę sam kombinował, co i gdzie trzeba aktywować.

Także dzięki Wam za rady na forum, bo chociaż wiem, jaki pakiet mam dodać i teraz zostaje ustalić, jak to w Play działa, żeby automatycznie, co miesiąc to się dodawało oraz jak często trzeba będzie doładowywać, żeby nie wyłaczyli. Mam wszystko u innego operatora, więc nie znam ichnich metod. Niemniej po “głębokim doznaniu” wizyty w salonie, już mi się podoba :smiley:

@ gom1 I już pytanie - jak ten pakiet comiesięczny włączyć? Po zalogowaniu widzę jedynie pakiety GB na start - zupełnie inaczej to wygląda, niż na zrzucie ekranu w poście wyżej.

Być może ma to związek z wybraną taryfą. Ty masz “odNOWA”, ja - “Play na Kartę Rok Ważności Konta”.

Edit: jako ciekawostka - oferta przez WWW jest ciut inna niż przez aplikację w smartfonie:

https://24.play.pl/Play24/Services

Nie ma opcji “1GB co miesiąc”, jest “600MB”.

Po zalogowaniu w konto.play.pl , nie widzisz zakładki Pakiety i usługi?

Play

Oooooo już sporo czasu, ta “ciekawostka” tak funkcjonuje, pewnie jakiś rodzaj zachęty do korzystania jednak z aplikacji , co też się czyni

Zresztą raz w aplikacji ustawić opcję cyklicznego pakietu, i można tam nie zaglądać

Zakładka jest, jak pisałem - pakietów miesięcznych brak. Może być tak, jak gom1 napisał, że to kwestia taryfy. Starter odNOWA ma taryfę o tej samej nazwie. Może też być, że to było inne w różnych okresach, zależnie od terminu aktywacji startera.
U mnie są takie pakiety (wziąłem obecnie 10 GB za free a od maja pewnie 1 lub 2 GB albo zmiana taryfy) i są identyczne na stronie i aplikacjach na Andka i jabola: