Internet mobilny na kartę "bez limitu"

Witam

Za bardzo się nie orientuję w ofertach pre-paidowych. Czy ktoś wie jaki operator, oferuje internet na kartę przypuśćmy 1GB, a po przekroczeniu limitu internet spowalnia. Czekam na propozycje.

Pozdrawiam

może Aero2 :slight_smile: tylko prędkość 512kb/s i rozlącza sie co godzine

Po przekroczeniu transeru, prędkość którą otrzymujesz nie nazwałbym internetem :). Odpuść sobie, polecam Orange Free na kartę, ale jak wyczerpiesz to leci z konta kasiora :P. Jednak masz kontrole na tym smsem lub na orange.pl.

Jeśli posiadasz telefon komórkowy, to może sprawdź oferty swojego operatora. Z tego co się tak rozejrzałem, to zdecydowanie najmniej ekonomicznym rozwiązaniem jest branie internetu mobilnego na kartę, ja posiadam np. w Play taryfę Play za 0zł i tam możesz wykupić za 10zł pakiet 1GB na miesiąc, gdzie w Play Online na kartę za 10zł dostajesz jedynie 300MB ważne tylko 7 dni, a we wspomnianym Orange Free na kartę 1GB kosztuje Cię już 25zł. W pozostałych sieciach sytuacja wygląda podobnie, zdecydowanie taniej wyjdzie wykupić pakiet internetowy, niż kupno internetu mobilnego na kartę. Nie potrzebujesz też dedykowanego modemu, bo może nim być twój telefon.

Własnie ostatnio orange nowe ceny wprowadziło np. jak ja posiadam Orange GO na karte, to za 12 zł mam 1GB :wink:

Ja pisałem o Orange Free, czyli coś co teoretycznie jest skupione na usłudze dostępu do mobilnego internetu. Jak widać i jak pisałem, znacznie bardziej opłaca się wykupić pakiet, niż brać internet mobilny na kartę, co w rzeczywistości jest tym samym. Jedyna różnica jaką zauważyłem, np. w przypadku Play (nie wiem czy to standard czy wyjątek), to że kupując pakiet jest się za NATem, a w przypadku dedykowanej usługi ma się publiczne IP (nie wiem czy tak jest w każdej sieci, ale to by po części tłumaczyło wyższość opłat za transfer).