Internet mobilny na kartę "bez limitu"

(funbooster) #1

Witam

Za bardzo się nie orientuję w ofertach pre-paidowych. Czy ktoś wie jaki operator, oferuje internet na kartę przypuśćmy 1GB, a po przekroczeniu limitu internet spowalnia. Czekam na propozycje.

Pozdrawiam

(gufi4) #2

może Aero2 :slight_smile: tylko prędkość 512kb/s i rozlącza sie co godzine

(matisto) #3

Po przekroczeniu transeru, prędkość którą otrzymujesz nie nazwałbym internetem :). Odpuść sobie, polecam Orange Free na kartę, ale jak wyczerpiesz to leci z konta kasiora :P. Jednak masz kontrole na tym smsem lub na orange.pl.

(roobal) #4

Jeśli posiadasz telefon komórkowy, to może sprawdź oferty swojego operatora. Z tego co się tak rozejrzałem, to zdecydowanie najmniej ekonomicznym rozwiązaniem jest branie internetu mobilnego na kartę, ja posiadam np. w Play taryfę Play za 0zł i tam możesz wykupić za 10zł pakiet 1GB na miesiąc, gdzie w Play Online na kartę za 10zł dostajesz jedynie 300MB ważne tylko 7 dni, a we wspomnianym Orange Free na kartę 1GB kosztuje Cię już 25zł. W pozostałych sieciach sytuacja wygląda podobnie, zdecydowanie taniej wyjdzie wykupić pakiet internetowy, niż kupno internetu mobilnego na kartę. Nie potrzebujesz też dedykowanego modemu, bo może nim być twój telefon.

(funbooster) #5

Własnie ostatnio orange nowe ceny wprowadziło np. jak ja posiadam Orange GO na karte, to za 12 zł mam 1GB :wink:

(roobal) #6

Ja pisałem o Orange Free, czyli coś co teoretycznie jest skupione na usłudze dostępu do mobilnego internetu. Jak widać i jak pisałem, znacznie bardziej opłaca się wykupić pakiet, niż brać internet mobilny na kartę, co w rzeczywistości jest tym samym. Jedyna różnica jaką zauważyłem, np. w przypadku Play (nie wiem czy to standard czy wyjątek), to że kupując pakiet jest się za NATem, a w przypadku dedykowanej usługi ma się publiczne IP (nie wiem czy tak jest w każdej sieci, ale to by po części tłumaczyło wyższość opłat za transfer).