Internet mobilny na kartę - pomoc w wyborze

Witam wszystkich,

poszukuję internetu mobilnego na kartę z modemem USB. Oglądałem i najbardziej spodobała mi się oferta Play z modemem Huawei za 129 zł. Oglądałem mapkę zasięgu i okazało się, że tam gdzie byłoby użytkowane nie ma zasięgu UMTS po zaznaczeniu “internet mobilny”. Czy to oznacza, że w ogóle nie będę odbierał internetu? Czy będę odbierał, tylko jako “telefonia komórkowa” (rozumiem, że wtedy jest wolniej).

Może mi ktoś podpowiedzieć jak to jest, bo zbytnio się na tym nie znam, a bez zasięgu zbytnio nie zaszaleję. Nie chcę umowy, bo będę pewnie korzystał trzy razy na rok.

Pozdrawiam!

jeśli nie ma zasięgu umts to nie będziesz miał internetu w Play na mapce masz coś takiego jak zasięg w budynku i na zewnątrz nie masz zasięgu w ogóle na mapce nawet na zewnątrz??jeśli jest na zewnątrz zasięg to będzie chodzić tylko musisz dokupić antenkę do modemu ogólnie polecam kupić i tak bo 130zł za modem to nie jest dużo a modem jest ok ma wejście na kartę pamięci i na antenkę i jest bez blokady jedyna wada to krucha obudowa i spore nagrzewanie się modemu ale myślę że warto i tak.zawsze możesz kupić jakąś startówkę z innej sieci i po testować.Jak rzadko korzystać będziesz to może lepiej użyć telefonu jako modemu??u mnie te modemy kosztują już 190zł :smiley: bo promocja jest do wyczerpania zapasów chyba rzadko gdzie można już dostać za 130zł

Play Online to bardzo, ale to bardzo interesujaca oferta i naprawde zaden operator nie daje takich warunkow jak Play, nie dosc ze dostajemy najwiecej transferu za doladowanie to jeszcze mozemy wykupic transfer do 4 Mbit/s i Nocny Transfer, wiec mozemy kozystac bez limitow w nocy od 00:00 do 09:00, czy jestes w zasiegu Play wystarczy ze jestes abonamentem Play, np. posiadasz Fresha, wpisujesz w miejscu gdzie zamierzasz kozystac z neta w telefonie *141# i jezeli komunikat bedzie w stylu “Jestes w strefie taniego internetu…” to oznacza ze jest u ciebie zasieg, jedynie pozniej nalezy sprawdzic jaka moc syngalu masz, jezeli nie masz wcale zasiegu Play, a masz gdzies blisko BTS mozesz sprobowac kupno anteny z bestpartnera i nakierowac na nadajnik. Warunkiem jest posiadanie modemu z wtyczka na antene np. Huawei E169

ten modem Huawei E173U ma wejscie na antenkę ogólnie przy jednej kresce zasięgu w Play jest już przepustowość prawie 2Mb

U mnie przy 80 dBm zasiegu mam po 450 KB/s czyli full co proponuje Play :stuck_out_tongue:

No dobra, a co możecie powiedzieć o Orange? Modem droższy, doładowania nieco też, a zasięg jest prawie na całą Polskę z tego co widzę- a nigdy nie wiadomo, gdzie się pojedzie :wink:

Proponuję Orange. Kupujesz modem + starter orange. Przy korzystaniu “trzy razy na rok” to IMO oferta w sam raz. Polecam lekturę: http://wss.pl/frmThread.aspx?tid=98171

Co do zasięgu, odznacz gsm : http://mapa.btsearch.pl/

CDMA w Orange ma zasięg praktycznie wszędzie ale jest chyba niedostępne przy internecie na doładowania pozostaje gprs ,edge,umts w sumie modem możesz kupić w play a kartę z orange gdzieś na allegro np 7GB transferu do wykorzystania przez pół roku za ok 40zł co do modemów z orange to mają blokadę której zdjęcie nie jest takie tanie

Po ostatnich nowinkach o współpracy Orange i Tmobile to bym się opierał na ofercie tych dwóch operatorów z większym naciskiem na Orange. Od dłuższego czasu korzystam z ich internetu i narzekać nie mogę - jest wszędzie. Kolejny plus jest taki, że z karty do internetu w Orange da się dzwonić w przeciwieństwie do Play.

Jak zakładasz korzystanie z internetu w większych aglomeracjach to weź Play, natomiast z dala od cywilizacji już internet może nie działać.

Play daje więcej GB za doładowania a za to Orange na dłużej ;] Zawsze możesz zrobić tak, że kupisz jedną wypróbujesz a potem drugą i to samo. Wybierasz ta która będzie lepiej działać. Zapłacić 20zł za 1GB transferu to nie taka tragedia.

do tego modemu w play jest w zestawie startówka z 1GB do wykorzystania przez miesiąc dokupić do tego jeszcze startery z innych sieci i testować :slight_smile:

Właśnie, a ten modem z Play ma tego Simlocka czy nie? Czytam czytam i już całkiem nic nie wiem :wink:

Z karty Play mozna dzwonic 29 gr/minuta, tylko wymagana jest taryfa Play Online na Karte 19 (All Inclusive)

Dodane 25.07.2011 (Pn) 16:01

Jezeli ma, to moge ci zalatwic klucz odblokujacy simlocka.

nie powinien mieć simlocka kupowałem ten modem jakiś czas temu w salonie play i był bez simlocka ciekawosta ze Play ma ten modem pod nazwą Huawei E173U-2 a w rzeczywistości jest to Huawei E173U nigdzie nie ma wzmianki o tym

OK, czyli idę, biorę ten modem i mogę korzystać, a jak się okaże, że nie ma zasięgu to zawsze mogę sobie wsadzić coś innego ;)?

Ja bym proponował Aero2 po co płacić :wink:

tak ale na wszelki wypadek spytaj w salonie play czy na pewno jest bez simlocka :smiley:

ktoś wie jak z zasięgiem w tym Aero2 ?? ta mapka zasięgu mówi wszystko i nic :slight_smile:

Tak, tylko że jakoś dużo ceregieli jest z tym, a na tyle, co będzie używane no to raczej się nie opłaca ;D

aby otrzymac Aero2 nalezy wplacic kaucje (55 zl) i stawic sie osobiscie w Warszawie w ich biurze po odbior karty ;>