Internet mobilny Plus mi nie działa

Witam serdecznie. Kupiłem właśnie internet mobilny Plus z adapterem D-Link model DWM-157. Zainstalowałem, dioda mruga na zielono, łączy się z internetem, w aplikacji pokażuje, że pobiera i uplouduje kb/s, ale nie mogę otworzyć żadnej strony internetowej. Pokażuje: nie można odnaleźć serwera. Zasięg też mam. Rozwiązywanie problemów pokazywało mi, że zabezpieczenia lub zapora mogą blokować to połączenie. Wyłączyłem firewall i antywirusa i po kliknięciu Rozwiązywanie problemów nie pokazuje żadnych problemów, ale internet i tak nie działa. Nie wiem co jest przyczyną. Ktoś potrafi mi pomówc? Windows 8

P.S. Sprawdziłem na innym laptopie i działa idealnie. Tamten jest na Windows 7.

Co robić? :frowning:

Sprawdzałeś czy działają inne usługi np skype/gg?

Jak pingujesz jakiś adres jest odpowiedź? Jeżeli ustaw inny DNS - np pgooglowe 8.8.8.8

Nie działa gg. Sprawdziłem pingowanie najpierw będąc podłączonym pod Wi-Fi i działa. Na internecie mobilnym nie. Ping request couldn’t find pl.wikipedia.org

Totalnie tego nie rozumiem. Na innym laptopie podłączyłem, zainstalowało i śmigał internet aż miło. Na moim niby łączy, pokazuje, że mam połączenie z internetem, kilobajty są pobierane i uploudowane, a nic nie mogę otworzyć.

A ping 8.8.8.8 co pokazuje?

 

Ten DNS 8.8.8.8 ustaw na komputerze na którym jest problem. 

Ping 8.8.8.8 pokazuje, że jest 0 procent strat. Ale jak zmieniałem DNS na niego to i tak nie działało. Pokazywało, że zmiany zostaną wprowadzone po zrestartowaniu sieci. Ale jak zrestartuję to i tak znów jest DNS automatyczny.

Zadzwoń do BOK 2601 lub 601102601. Tylko jak jesteś przed komputerem.wybierz pomoc techniczna. Gość krok po kroku powie co zrobić itp. Miałem kiedyś problem to ruszyło.

Witam serdecznie. Dzwoniłem na pomoc techniczną Plus i tam Pan mi powiedział, żebym odinstalował całkiem antywirusa. Tak zrobiłem i to nie pomogło. Ale przypomniałem sobie, że w tle działał Anti Malware Bytes. Po jego wyłączniu internet działa przepięknie