Internet mobilny w Plusie

Mam zamiar kupić sobie internet mobilny w Plus (LTE). Mam zamiar używać go w 4 miejscach, ale w trzech to raczej wyjątkowo - zasadniczo bedzie w jednym miesjcu (mieszkanie w bloku - chciałbym  by mógł mieć wi-fi w każdym pokoju).

 

Prosze o pomoc w wyborze sprzętu - które urzadzenie kupić zawierajac umowę:

do wyboru jest:

Router mobilny HUAWEI E5573 i Router domowy HUAWEI B315 - jakie są plusy i minusy tych urządzeń? A może zawrzeć umowę bez urządzenia i coś dokopić na rynku i co? Oszczęnośc na umowie bez urządzenia to 10 zł/miesiac a więc 240 zł.

 

Może też być Zestaw D-Link DWR-116 + Huawei E3372

Naturalnie, że lepiej umowę bez urządzenia- jakieś 40% mniej abo. 

Co do sprzętu się nie wypowiem bo ja używam jednego routera od ponad dwóch lat, natomiast chce ci poradzić, żebyś dokładnie przemyślał uwiązanie się umową z Plusem. Ich internet jest fa-tal-ny! Poczytaj sobie po forach ilu ludzi jest niezadowolonych, nawet play i orange ich nie potrafią dogonić.

W polskich blokowiskach, które komuniści szykowali na wojnę atomową trudno zagwarantować zasięg wszędzie jednym urządzeniem. Sąsiedzi sieją, ściany żelbetonowe, czasem przy dwóch pokojach trzeba dwóch AP-ów.

Ale z drugiej strony, w bloku powinieneś mieć dobrą ofertę kablowych dostawców. Czemu chcesz przez komórkę?

Będę miał również internet kablowy, lte biorę jako rezerwę oraz na te trzy inne miejsca w których będę bywał. Myślałem również że lte będzie szybszy