Internet mobliny 3G czy jednak CDMA?

Witam.

Niedługo kończy mi się umowa na internet w Orange. Aktualnie mam ofertę z limitem Orange Freedom Pro 8 GB z routerem Axesstel MV510 jego max to 3,1 Mb/s , natomiast u mnie to ledwo 1,5 Mb/s oczywiście w technologii CDMA. I tutaj zastanawiam się nad internetem mobilnym 3G, sprawdzając mapę zasięgu pokazuje, że jestem na granicy zasięgu 3G, trochę obawiam się, że będzie mniejsza prędkość niż dotychczas. Czy jakiś modemik 3G na USB podłączony do komputera stacjonarnego zda egzamin? Obsłuży chociaż te 5 Mb czy niby te 42 Mb/s obiecywane przez Orange na zad**iu zapomnianym przez Boga?

Proponuję rozważyć wymianę routera na MV610vr, mozliwość rev.B znacznie przyspiesza internet CDMA. Przy nie pewnym zasięgu 3G cudów raczej nie będzie. Pozostaje jeszcze sprawdzić kupując internet na kartę w Orange. 3G może dać lepsze transfery, ale nie musi.

No właśnie bardzo chętnie wziąłbym MV610 ale musiałbym zrezygnować z oferty BEZ MODEMU 2x więcej GB. Na Allegro ten model jest dość drogi. Szkoda bo prędkość oferuje niezłą, chociaż gdy u mnie na MV510 leci ledwie 1,5 Mb/s to na MV610 nie będzie raczej lepiej.

Wziąłem model Axesstel MVH650, który obsługuje 3G jak i CDMA. Prędkość w CDMA ponad 4,5 Mb/s. Od maja będę mógł korzystać z 3G. Ogólnie jestem zadowolony.