Internet mobliny, co wybrać? - Prośba o porady

Witam.

Poszukuję jakiejś w miarę przyzwoitej oferty mobilnego internetu.

Potrzebny mi jest on do laptopa do akademika. Niby jest możliwość zapisania się na darmowe akademickie wi-fi ale na jakoś (czy też prędkość) tej usługi lepiej spuścić zasłonę milczenia.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z limitów jakie są nałożone na mobilne internety.

Moją uwagę przykuła oferta Cyfrowego Polsatu na internet LTE. Całkiem przyzwoite ceny, nielimitowane noce i dodatkowy transfer za posiadanie u nich telewizji.

Co więcej miejscowość w której się uczę ma się całkiem nieźle na mapie zasięgu, ciekawe tylko jak w praktyce.

Jeśli nie starczyłoby mi transferu, miałbym awaryjnie te akademickie wifi.

Druga opcja która zwróciła moją uwagę to internet Aero2. Niby tylko 512mb, praktycznie za darmo lecz modemy LTE w który trzeba się zopatrzyć aby korzystać są dość drogie. Pomyślałem że gdybym wziął internet z Cyfrowego to miałbym już modem na Aero2 (awaryjnie gdyby nie starczyło transferu).

Internet ten nie jest mi potrzebny do grania/ściągania.

Ktoś ma może jakieś sugestie?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Jeśli jest zasięg cp to ałero pójdzie bez problemu. Cp korzysta z sieci ałero. Mój wychowawca obraził się na szkolnego neta i wziął ałero. Działa całkiem fajnie. Ale oprócz limitu transferu jest jeszcze limit prędkości - 512 kbps i w dodatku net rozłącza się co 1h.

W cp pewnie będzie pewnie jakaa wieksza prędkość. Mój znajomy ma z Plusa i też dobrze chodzi. Ma średnio jakieś 3 Mbps. Ja miałem BlueConnecta i nie polecam. 120 kbps po hspa.

Dodane 13.10.2012 (So) 18:01

Jeśli jest zasięg cp to ałero pójdzie bez problemu. Cp korzysta z sieci ałero. Mój wychowawca obraził się na szkolnego neta i wziął ałero. Działa całkiem fajnie. Ale oprócz limitu transferu jest jeszcze limit prędkości - 512 kbps i w dodatku net rozłącza się co 1h.

W cp pewnie będzie pewnie jakaa wieksza prędkość. Mój znajomy ma z Plusa i też dobrze chodzi. Ma średnio jakieś 3 Mbps. Ja miałem BlueConnecta i nie polecam. 120 kbps po hspa.

Nie trzeba mieś modemu LTE, do końca 2014 do Aero2 wystarczy np. Huawei E3131. W play do kupienia za 129 zł. Albo telefon 3G.

W darmowym Aero2 nie ma limitu transferu.

Jesteś pewny że nie ma? Którego limitu? Wydaje mi się że są 3.

W Aero2 nie ma limitu transferu pobranych danych.

Jest limit szybkości do 512 kbps.

Unga Unga. To by nie miało sensu, każda komercyjna oferta ma.

http://jdtech.pl/2012/05/aero2-ile-dany … cznie.html

Poszukaj więcej informacji w necie o tym że NIE ma limitu pobieranych danych w Aero2 to uwierzysz w to co napisałem :slight_smile:

Dalej nie wieże i zamawiam sima :smiley: Darmoy net bez limitu. Muszę powiedzieć wychowawcy, bo on oszczędza przez cały mieś.