Internet Multimedia - Podział

Witam.

Proszę o pomoc w sprawie podziału za pomocą rutera łącza z Multimedii, gdyż walczę z tym od dłuższego czasu i nie mogę sobie z tym poradzić.

Problem polega na tym, że z każdym rozłączeniem (albo wyłączeniem i włączeniem komputera) zmieniają się wszystkie adresy IP (serwer DHCP, adres IP, brama domyślna) i za każdym razem trzeba przepisywać wszystkie te dane do rutera. Ruter nie posiada możliwości wpisania adresu serwera DHCP ISP, tylko adres IP, bramę domyślną i maskę, a chyba te wszystkie adresy są pobierane z serwera DHCP ISP.

Myślałem także, że może ruter jest nieodpowiedni (jakiś Edimax, nie pamiętam dokładnej nazwy) więc myślałem o zakupie rutera ASMAX BR-604 , gdyż ma on Klienta DHCP, ale nie chciałbym brać tego w ciemno.

Proszę więc o jakiś dokładny i szczegółowy opis jak skonfigurować dowolny ruter pod ten internet no i czy kupno w/w rutera zmieni sytuację ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

a nie da się wyłączyć DHCP na routerze i wpisać adresów ręcznie na komputerach?

Potem tylko utworzyć raz reguły w firewallu (jeśli jest) i już.

No i właśnie tu jest cały problem. Co do firewalla to nie ma.

Wyłączałem DHCP w ruterze i wpisywałem adresy ręcznie, tylko np. po rozłączeniu z internetem są przydzielane zupełnie nowe adresy, które trzeba znowu wpisać w ruter a to wymaga znowu całej rekonfiguracji. Podział bez rutera nie wchodzi w grę, gdyż jeden laptop musi wtedy cały czas pracować.

Dodam jeszcze, że przez jakiś rok czasu wszystko było i dopiero od niedawna wszystko się zaczeło sypać (może ISP zmienił sposób adresowania itp.) Już nie wiem co mam o tym myślec.

W dalszym ciągu czekam na jakieś wskazówki lub jakąś odpowiedź odnośnie rutera.

Pozdrawiam

Witam

Mój kolega ostatnio założył sobie internet z Multimedii i nie miał problemów z podziałem łącza.

Ja mam ASMAX BR-604 i jestem zadowolony. Z tego co się orientuję to powinieneś mieć zaznaczone “Cable Modem” lub “Dynamic IP Address”. Dhcp możesz włączyć lub wyłączyć to nie powinno mieć znaczenia, tylko pamiętaj że przy wyłączonym dhcp musisz na komputerach powpisywać adresy IP ręcznie.

Nie wiem jak w Multimedii jest z MAC Address. Bo w niektórych kablówkach musisz wpisać w ruterze swój nr karty sieciowej.

Ja w vectrze miałem tylko zaznaczone “cable modem” i wszystko śmigało.

Witam. W Multimedii nie możesz dzielić swojego łącza, ponieważ musiałbyś wykupić kolejny terminal (adres IP ) i płacić dodatkowo jak się nie mylę to 60 % dotychczasowej opłaty abonamentowej. Podłączenie kolejnego komputera bez poinformowania Multimedii to kara umowna w wysokości 2000 zł.

Dzielić łącze możesz tylko w Pakiecie Biznes.

Co do problemow z routerem to tez mialem takowe, ale mialem pentagrama, wszystko z czasem zrobiłem, jezeli w jakis sposob Ci to moze pomoc to zapraszam:

www.konfiguracja-multimedia.abc.pl

Witam,

Jakie adresy wpisywałeś ręcznie?

DHCP ma przydzielać adresy, wyłączasz go i musisz ustawiać połączenie ręcznie.

Jakie to adresy wpisujesz w router? I po co?