Internet Multimedii i router

Witam,

Babcia kupiła sobie laptopa, ma którym chce mieć Internet. W tym celu kupiła router D-linka,bo modem podłączony jest do Pcta. A główny problem jest taki, że nie wiem jak podłączyć lapka do modemu MM i podpiąć jeszcze PC. Wydaje mi sie,że ta wtyczka telefoniczna powinna być wpięta do routera, ale w nim nie ma wejścia na nią.

Może trochę skomplikowałem sprawę ale chodzi mi o konfigurację kabli tzn. jak je podłączyć

z góry dzięki za pomoc

Mam podobną sytuację i mam tak Modem–>Router–>Laptop

…\PC

Jaki masz router?

router to d-link modelu teraz nie pamiętam. A jak masz podłączonego PCta? Bo tu jest taka sytuacja,że mam modem podłączony do telefonu, PC do modemu ethernetem i żeby podłączyć net do laptopa muszę połączyć go z komputerem stacjonarnym(w w yniku czego na PC nie ma już internetu). I nie wiem jak to podłąćzyć wszystko do kupy

no to ethernetem podłącz do routera i rozdziel wtedy na PC i laptop

Router z WiFi?

tak z wi-fi

Zależy o jaką wtyczkę Ci chodzi

telt.jpg

wanvb.jpg

kazim , Internet z Multimedii jest internetem z kablówki a nie z linii telefonicznej.

Gniazdko telefoniczne, które jest w niektórych modemach od MMP to jest wyjście dla telefonu (w przypadku wykupienia usługi telefonii od MMP) i w tej chwili nie ma sensu poruszać tego tematu.

Kolejność podłączenia:

Kabel antenowy podłączasz do Modemu, który otrzymaliście od MM, z tego modemu kablem sieciowym do Waszego routera do gniazda WAN, następnie z gniazd LAN routera do poszczególnych komputerów.

Teraz jest sprawa czy router nadaje się do współpracy z MMP a jeśli tak to należy go jeszcze odpowiednio skonfigurować.

Co do wymagań modemu:

W tym przypadku słowo klucz to "klonowanie MAC"

Jeśli Twój router nie posiada tej funkcjonalności to nie użyjesz go do podziału łącza MMP oraz większości pozostałych kablówek. Ta funkcja jest bezwzględnie wymagana.

Podobno w niektórych rejonach Polski Multimedia jest “wrażliwa” na parametr TTL - modem musi mieć możliwość nie zmieniania jego wartości.

Czy na pewno wiesz o czym jest ten wątek i jakie są wymagania MMP?