Internet na 2 komputerach

Witam!

W domu mam dwa komputery i pod jednym komputerem jest podłączony internet (od głównej antetny), na drugim równiez jest internet ale poprowadzony od tego pierwszego komputera skrętkom. I problem w tym że abym miał internet na drugim kompie muszę włączyć pierwszego,a czy dało by się coś z tym zrobić aby nie musiały chodzić dwa komputery?

Chodzi mi o inną metodę niż kupowanie acces pointa…

A jeżeli się nie da nic innego zrobić to za jaką najniższą cennę mogę kupić acces pointa? I czy mogę bez żadnych problemów korzystać z internetu w taki sam sbosób jak teraz (czyli że płacę za jeden a mam na 2 komputerach)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi…

Pozdrawiam Yellen

Jeśli chcesz udostępnić internet z tego pierwszego na drugi bezprzewodowo to musisz kupić router z AP oraz karte WLAN do drugiego komputera.

Całośc wyniesie Cię różnie ale będzie to na pewno powyżej 250 zł.

Natomiast jeśli chcesz wszystko przeprowadzić kablami to wystarczy że kupisz zwykły router który będzie obsługiwał Twoją sieć i potem od niego prowadzisz jeden kabel do pierwszego komputera i drugi kabel do drugiego.

Inernet działa niezależnie od tego czy dany komputer jest włączony.

Abonament płacisz tylko raz. Rozdzielenie nie jest wliczane.

Acha czyli wystarczył by mi zwyczajny router… Ja poprostu to chcę zrobić jak najtaniej… Hmmm

hmmm… a jak to moge sprawdzić?:stuck_out_tongue: Mam DSL 2 MB podzilonego na 14 osób…

Coś takiego by mi wystarczyło? http://www.allegro.pl/item117809486_okazja_edimax_router_switch_4x10_100_f_ra.html

Albo jak by ktoś znalazł coś tańszego to też bym prosił :stuck_out_tongue: