Internet na 2 kompy przez router?


(Redo Ra) #1

Mam dostarczanego neta razem z telewizja kablowa (przez firmę http://www.smsnet.pl/). Chciałem go podzieli przez router Asusa RX3041, ale jak się później dowiedziałem nie mogę ponieważ jest to router do ADSL, powiedziano mi, że muszę mieć router do "kablówki" (cokolwiek to znaczy). Obecnie posiadam modem WebStar i Windowsa Xp. Moje pytanie brzmi: Jaki powinienem kupić router (przewodowy), żeby podzielić neta na 2 kompy, jaki routery mi polecicie. Jak to połączenie powinno wyglądać ?


(Kobra10) #2

chociażby takie cos - http://allegro.pl/item267847517_dlink_d ... fv_ss.html

nie chce mi sie szukać na stronie Twojego operatora, ale u mnie jest tak, ze jezeli chce dzielić sygnał (przez router) to musze wykupić u niego drugie pasmo ( nie jest to duzo bo tylko 5 zł na miesiac), ale w przeciwnym wypadku będzie Ci (w tym przypadku mnie) chodził net tylko na jednym kompie ( tym ktory pierwszy uzyska połączenie)

instalacja jest banalnie prosta, wystarczy postępowac wg instrukcji załączonej w pudełku......


(Redo Ra) #3

Jeżeli chodzi o podział netu, to mój operator pozwala dzielić łącze na 4 kompy bez żadnych dodatkowych opłat.

Wiec powinienem pod modem router podłączyć przez RJ45 i z routera do 2 kompów też przez kabel Ethernet. Bo wcześniej miałem http://allegro.pl/item265265901_asus_rx ... lowka.html

i nie mogłem sie połączyć.