Internet na liniach TPSA - najtańsza opcja

Sytuacja wygląda tak. Nie mam łącza w TPSA, a internet na liniach TPSA to w moim miejscu zamieszkania jedyna opcja poza lokalną radiówką, która mnie nie zadowala.

Do niedawna najtańsza opcja to był abonament socjalny w TPSA + Orange Freedom. 1 grudnia TPSA wycofała abonament socjalny z oferty, obecnie najtańszy plan startowy kosztuje 47,74 zł (abonament socjalny kosztował 28 zł) lub opłata za utrzymanie linii w przypadku braku abonamentu telefonicznego 36,60 zł, tak więc całkowity koszt internetu Orange Freedom na linii TP wyniósłby 74,60 (bez abonamentu telefonicznego).

  1. Czy można założyć linię telefoniczną w TPSA, abonament telefoniczny w np. Dialogu (gdzie jest 1,60 taniej, a dodatkowo mam telefon stacjonarny; lub innym tańszym operatorze) i internet w np. Orange Freedom, wszystko na tej samej linii TP?

1a. Czy wyszłoby to taniej, niż 74,60?

1b. Gdzie jest najtańszy telefon stacjonarny na łączach TPSA?

  1. Czy w celu założenia linii telefonicznej np. Dialogu (lub innego tańszego operatora) na łączu TPSA musiałbym najpierw założyć linię TPSA (jest to możliwe w ogóle bez wykupywania abonamentu/opłaty za utrzymanie łącza?) i dopiero linię telefoniczną np. Dialogu, a potem internet Orange Freedom, czy skontaktować się z np. Dialogiem, który wszystko załatwi w TPSA?

Linia TPSA byłaby konieczna. Niestety musiałbyś płacić opłatę za utrzymanie łącza.

Sam do niedawna korzystałem z neo. Płaciłem opłatę za utrzymanie łącza oraz abonament za dostęp do Internetu (moim zdaniem podwójna opłata, ponieważ oba rachunki od TP ale trudno). Obecnie mam linię z TP (abonament socjalny) + Orange Freedom. Zdziwiłeś mnie tym, że TPSA zrezygnowała z socjala właśnie. Banda złodziei!

Z tego co wiem rezygnacja z abonamentu socjalnego nie dotyczy dotychczasowych użytkowników, a tylko nowych.

Przecież wiele osób korzysta z planu standardowego, zniesionego kilka lat temu.

Wiem, ale chodzi mi o telefon w Dialogu, nie internet. Nie sądzę, żeby była konieczność płacenia za utrzymanie łącza w przypadku płacenia abonamentu telefonicznego u innego dostawcy. Moje pytanie dotyczyło kwestii formalnych - jak to by wyglądało: czy musiałbym iść do TP (albo salonu Orange bo mam taki w mojej miejscowości) i poprosić o założenie linii bez abonamentu, czy od razu do Dialogu?