Internet na odludziu

Witam, w wakacje przeprowadzam się w góry ale tam nie ma żadnego dostępu do internetu (to totalne zadupie wioska Ponikiew koło Wadowic) moje pytanie jest Następujące: Jakim sposobem będę mógł odbierać internet bezprzewodowo jeśli tam jest niski zasięg telefoniczny ( czasami wogóle nie ma,a jest jak wiatr wieje w odpowiednim kierunku :smiley: ) a o zasięgu 3G to mogę tylko pomarzyć , ale Bardzo mi zależy na internecie w tym miejscu aha i o stacjonarnym internecie też mogę zapomnieć . Czekam na propozycje. Z góry dzięki.

Zobacz mapki zasięgu różnych operatorów i dowiesz się, co poszczególni operatorzy oferują w

interesującym Cię miejscu.

dodane:

możesz polepszyć sygnał np. czymś takim

http://www.allegro.pl/item562348952_ant … na_fv.html

Może poszperaj po sklepach interentowych i zatanów się nad jakimś wzmacniaczem GSM. Z tego co wyczytałem to na prosbę uzytkownika jakśli jest słaby sygnał to operator sam podłącza takie urządzenie. Jak jest w realiach tego nie wiem.

Możesz skorzystać z internetu GPRS/EDGE

Ja używam Orange FREE

Powód brak linii telefonicznej.

no właśnie a co to jest ten internet GPRS/EDGE , czy to jest ten WAP?? Aha i jeszcze jedno to może być internet na telefon lub na Laptopa .

idź do byle jakiego salonu…wytłumaczą, pokażą

czekam na dalsze propozycje w sprawie tego internetu.

Jeśli jest słaby zasięg telefoniczny - spróbuj z anteną zewnętrzną skierowaną na nadajnik:

http://felektr.katalogi.pl/antena_gsm%2 … 12929.html

Sprawdź jaki operator komórkowy ma tam najlepszy sygnał.

http://www.allegro.pl/19316_stacjonarne … view=gtext

Ewentualnie Internet satelitarny dwukierunkowy, ale to wysokie koszty (ponad 100 zł/mies.) przy niewielkiej prędkości (ale szybciej niż przy GPRS).

Nie ma tam na pewno linii TPSA? Tam gdzie TPSA nie ma swoich kabli, podłącza po falach radiowych, na pewno na takim połączeniu nie można mieć Neostrady, ale wydaje mi się że na 0202122 (połączenie komutowane) chyba można się dodzwonić.

Dowiedz się też czy nie działa tam jakaś radiówka.

Jest jeszcze Orange Freedom Pro, które działa w technologii CDMA, może jest u ciebie zasięg.

Dodane 07.03.2009 (So) 15:15

Z tego co widzę na mapie zasięgu, Orange Freedom Pro (działa na fale radiowe, ale w innej technologii niż komórki - CDMA) ma u Ciebie zasięg.

Dodane 07.03.2009 (So) 15:21

Na Wikipedii piszą że ta wieś otoczona jest górami, więc nie wiem jak tam będzie z zasięgiem. Najlepiej popytać mieszkańców, skąd mają internet (chyba że nikt nie ma).

BARDZO DZIĘKUJĘ Kpc21! !!

Radzę jednak się upewnić bo przy tworzeniu mapy mogli nie uwzględnić tego, że wieś otoczona jest górami. A góry stanowią poważną przeszkodę przy falach radiowych.

CDMA wygląda tak:obraz001u.th.jpg Ja z tego korzystam mam dookoła las,brak linii telefonicznej-do nadajnika 10km - to nie kabel ale jestem zadowolony-lepszy rydz jak nic :lol: 20090206051334.th.jpg Ale zastrzegam że nie zawsze tak jest-to jest radiówka,zależna od pogody i innych czynników :!: Więcej dowiesz się na tym forum: http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f … afd2ee08be Zapraszam :stuck_out_tongue:

mi iplus odbiera tez na takich zapyzialych wioseczkach, przejdz sie po operatorach i sporawdź ich zasiegi

A w jakiej technologii działa ten twój iplus? - GPRS,EDGE ,UMTS,HSDPA :shock: :stuck_out_tongue:

zawsze mozna z satelity jak w Zimbabwe :x

lol,iplus to pic na wodę :PP masz zasięg 3g jedna kreska a net chodzi po 2kb/s …i co ciekawe 4 kreski zasięgu w EDGE tez 2 kb/s(średnia prędkość pobierania 876b/s średnia prędkość wysyłania 173b/s…śmiech na sali),powinno być co najmniej 20kb/s przy takim zasięgu :stuck_out_tongue: ,a co do HSDPA ledwie 40kb/s:P jak nie ma żadnych chmur na niebie ;pp D i tak nędznie chodzi;pp wiec u ciebie w górach pewnie nie będzie prawie działał ,a do tego 1gb limit za 65zl a za 3gb 75;p lepiej już jak jest taka możliwość kupić antenę kierunkową ,zapłacić sąsiadowi polowe i niech ci udostępni neta;p jak na razie najwiekszy limit oferuje pley 10gb na miecha ,tańszy od iplusa który po za pley jest jak na razie najlepszym internetem bezprzewodowym …xd ale co do zasięgu sieci pley ;p to można napisać tylko tyle …nie ma go wcale hehe …wniosek prędzej zniesiesz jajko niż wczyta ci się strona google.pl :o

A w jakiej technologii działa ten twój iplus? - GPRS,EDGE ,UMTS,HSDPA

w zależności od modemu jaki sobie kupisz teraz są dwa w ofercie plusa na usb Huawek e169…HSDPA prędkość do 7.2mb/s

a z jaka średnią prędkośćia działa to w rzeczywistości GPRS

Miałem orange free :stuck_out_tongue: żenada.

a jak chcesz to wez na test tego iplusa jak będzie słabo chodził to oddaj przed upływem 7dni,xd…i nie ściagaj za dużo bo w okresie próbnym naliczaja za mb ,mowie najlepszym rozwiązaniem jest,pogadać z sąsiadem  skminić się na lepszego neta rachunek podzielić pół/pół,xd,kupić antenę kierunkową jak nie ma możliwości puszczenia kabla …xd takie anteny maja zasięg do 30km teoretycznie …xd dla czego teoretycznie ??? bo w rzeczywistości jest dużo slabiej ,ale jak miedzy wami nie bedzie lasu to spokojnie do 500m bedziesz sciagał neta …xd i nic na siłę,xd

Orange Freedom Pro można wziąć na miesiąc na próbę. Radzę z tego skorzystać bo możesz zostać bez internetu. Nie wiadomo, czy to będzie u ciebie odbierać bo z tego co widzę najbliższe nadajniki są dość daleko i chyba za górami otaczającymi wioskę.

Jeśli chodzi o mapy zasięgu to Orange nie ma tam zasięgu w ogóle (nawet GSM, a tym bardziej CDMA). Plus według mapy ma zasięg GPRS na wschodnim krańcu wsi, ale być może złapie się i EDGE na antenie zewnętrznej.Mapa Ery nie chce się odpalić bo wymaga Flash Playera 9, a ja mam 8.

Naprawdę nie ma tam linii telefonicznej? To skąd ludzie tam mają telefon skoro komórki działają tylko “przy dobrym wietrze”?

Z tego co widzę jest tam jakiś ośrodek wypoczynkowy i mają tam telefon stacjonarny. W szkole telefon też jest. Czy na pewno do twojego przyszłego domu nie dochodzi linia telefoniczna?

Ale nie przez góry :slight_smile: Nie rozumiesz, że tu przeszkodą jest nie tylko las, ale i góry?

W ostateczności jest internet satelitarny. Jeżeli cię na niego nie stać spróbuj porozmawiać z sąsiadami może też są zainteresowani internetem i weźmiecie wspólnie. Oczywiście to w ostateczności kiedy nie będzie innej możliwości.

Ale nie przez góry Nie rozumiesz, że tu przeszkodą jest nie tylko las, ale i góry? dla tego napisałem !..bo w rzeczywistości jest dużo slabiej ,ale jak miedzy wami nie będzie lasu to spokojnie do 500m będziesz sciągał neta <…> nie zauważyłeś?..taka antena teoretycznie co ma 30mk zasięgu nawet na pustyni nie ściągnie sygnału lol na taka odległość kolejny pic na wodę…

napisał kpc,Plus według mapy ma zasięg GPRS na wschodnim krańcu wsi, ale być może złapie się i EDGE na antenie zewnętrznej…wiesz ile taka antena kosztuje zewnętrzna do wzmacniania zasięgu hyhy świetna rada około 700zl =D>no chyba ze masz tu na myśli modem iplus do którego można dokupić antenę zewnętrzna która nic nie daje lol… internet za każdą cene …przy takiej pogodzie co mamy dziś ,(nie wiem jak u was u mnie bada śnieg przy małym wiaterku) mam zasięg 3g jedna kreska…a net chodzi po 3okb/s download …upload 26kb/s .ja się dobrze rozpędzi…myślisz że u onimusza 666 na GPRS będzie net chodził w górach…xd i będzie czekał 5min na wczytanie się strony,to nazywasz internetem…

Widzę Autograf - że strasznie się napalasz ja nawet nie wiem w jakim województwie jest ta wioska Ponikiew koło Wadowic- nie ma co się napalać i gdybać-gościu będzie na miejscu to się przekona na własnej skórze :stuck_out_tongue: A o necie komórkowym to nie musisz mnie uświadamiać bo męczyłem się z tym rok(jeszcze mam do maja) ale przesiadłem się na Orange fredom pro (CDMA) gdyż na zadupiu to nie ma w czym przebierać,mieszkam w lesie a nadajnik jest ode mnie 10km i mój ruter daje sobie z tym radę :stuck_out_tongue: i nie przyrównuj tego do EDGE czy UMTS :stuck_out_tongue: