Internet na wifi szybszy od internetu na kablu

Witam,
Czy to możliwe, że jest spora różnica pomiędzy kablem sieciowym a wifi w szybkości internetu? Dziś testowałem internet na wifi i pobiera on o wiele szybciej (jak na mój internet) niż internet po kablu.

Możliwe jest, ale mało prawdopodobne przy braku uszkodzenia kabla / gniazdka / podpięcia lipnego routera itp. Jakie wyniki?

Oczywiście że jest to możliwe tylko że radiowe łącze zawsze droższe niż na kablu…

Na kablu prędkość nigdy nie była większa niż 1,1 MB/s a na wifi jest zazwyczaj 1,6/1,7 MB/s wiem, że to są małe wartości jak na dzisiejsze standardy, ale już taki mam internet i te 600 Kb robi różnicę

Jeśli to ten sam dostawca to możliwe że masz kabel uwalony i nie tyle co możliwe to na pewno…

Nie wiem co to za Internet, jaki pakiet i ile płacisz, ale poszukaj alternatywnych ofert, bo w najniższych dostaniesz 5-10x tyle co masz, może nawet w podobnej cenie.

Tobie nawet by Internet komórkowy 10 GB szybkiego, później lejek 1 MBs/ wyszedłby lepiej chyba https://www.spidersweb.pl/2019/09/lejek-orange-t-mobile-play-plus.html . :wink:

Mówisz o WiFi 5Ghz mam nadzieję?? :slight_smile:

1MB/s lejek?? Wow gdzie, nie słyszałem o takim lejku na predkośc, nawet po światłowodzie.

Mb/s :wink: Typo.
Obecnie nawet a2 mobile ma za 13 zł, czy wiec autor nie skorzysta na wymianie umowy/dostawcy warto sprawdzić …
5 GB – bez limitu prędkości
5–10 GB – prędkość max. 3 Mb/s
10–15 GB – prędkość max. 1 Mb/s
powyżej 15 GB – prędkość max. 512 kb/s

Bez Typo tylko pisz jak trzeba, a nie potem się plujesz, że ktoś sie czepia. Jakby to nie miało znaczenia to bym sie nie czepiał.

Model laptopa? Routera? Jak wspomniano, to może być uszkodzony kabel/port. Inna sprawawa, że większość laptopów ma teraz montowane karty przewodowe 100Mbit

@bachus router TL-WR841N i korzystam ze stacjonarki. Ogólnie to jakiś czas temu zmieniałem sprzęt i taka sama prędkość była, więc na pewno nie kwestia portu, poza tym próbowałem na 2 kablach i na wszystkim ta sama prędkość.

… a jaką prędkość (w tym gwarantowaną) amsz w umowie…? I ile płacisz? Bo może pomyśl nad Internetem przez komórkę, gorzej od tego trudno trafić. :wink:

U mowie niby mam ten 1,2, ale to dziwne, że na wifi pobiera szybciej, więc chciałbym jakby mieć możliwość taką samą na kablu.

No to podaj dokładny model płyty głównej (np. z programu CPU-Z). Możesz też odczytać z laminatu płyty głównej albo z instrukcji obsługi. Jeśli masz jeszcze dodatkową kartę sieciową na złącze kablowe to też podaj jej model.

1lajk

A na ile masz umowę, no po ludzku od tego wyjść. Może masz na 1.0 i powinieneś się cieszyć, ze działa lepiej niż powinno… :stuck_out_tongue_winking_eye: Jeżeli zaś masz np. 5.0 a działa ~~1.5, to nie kombinować z wifi, a dostawcą rozmawiać…

1lajk

Płyta: gigabyte z370m d3h
Umowa nie jest jakaś konkretna- płacę co miesiąc za internet i tyle, nie mam umowy z jakąś większą firmą tylko z dostawcą, który jako tako działa sam lub w małej grupie, nie wiem jak to wygląda dokładnie.
Prędkość na pewno nie powinna być większa niż te 1,5 Mb/s.

Wiesz, to akurat stosunowo istotne, jakieś warunki powinieneś mieć. Nie wiem, czy to tak tanio np. 2 zł miesięcznie, czy tak źle z innymi operatorami, ale walka o te o,5 z perspektywy współczesnych ofert jest raczej mało sensowna. Szczególnie jeżeli dojdą do tego kolejne koszty na wymianę kabla, routera…