Internet na wsi

(Adax) #1

Witam.

Mam obecnie internet iPlus. Chodzi on kiepsko, bo mieszkam na wsi. Wiecie skąd mógłbym wziąśc internet. Odrazu zaznaczam że nie chcę mieć nic wspólnego z tp.

(:: Radziu ::) #2

Słyszałem, że Dialog i Netia są na łączach TP.

(Adax) #3

A można wziąśc tak bez numeru i abonamentu ?

(:: Radziu ::) #4

Nie mam pojęcia, dzwoń na infolinie, konsultant Ci wszystko wytłumaczy;]

(Karolurb) #5

Netia podobno wysyla pismo do tp i tp moze ale nie musi wyrazic zgody na podlączenei wlasnei netii na liniach tp. MOj kumpel dzwonil po netie i tp wyrazilo zgode ;] warto probowac :slight_smile:

(Fingerboarding) #6

KarolUrb cała ta infrastruktura telefoniczna nie jest ( chyba ) tylko tp ale zewnętrznej firmy , która udostępniła ją innym operatorom...

Gdzieś o tym czytałem , ale dokładnie nie pamiętam więc informacje są niepewne. :stuck_out_tongue:

(grzes6y53) #7

mogę polecić jakąś radiówkę, u mnie są 2 sieci, 1 mb (chodzi z wielkimi przeciążeniami, co 2 dzień można powiedzieć, jeśli w ogóle, tak mają koledzy) 256 mb (ja mam taki, i nie narzekam, zdarza się że nie chodzi z 1 raz za miesiąc, wtedy dzwonisz, po jakiejś 1,5 godz. chodzi, za to że net nie hulał możesz sobie odliczyć, i nie płacić całych 35 zł). Oczywiście mieszkam na wsi. :stuck_out_tongue:

(Krzychuu) #8

Można, ale wtedy będzie musiał płacić dodatkowo za utrzymanie linii... Wychodzi na to samo ;(

(Adax) #9

A w tej netii i dialogu jest limit ściągania, tak jak jest w iPlusie ?

Złączono Posta : 14.09.2007 (Pią) 21:51

Jakie to radiówki ?

(Krzychuu) #10

W Netii nie ma

(grzes6y53) #11

Nie rozumiem pyt....

(Adax) #12

Pytam się jak nazywają się te sieci, bo może u mnie też są.

(fiesta) #13

Nie ma operatorów "radiowych" o zasięgu ogólnopolskim, a szczególnie w małych niasteczkach.

Na wsi sam musisz się zorientować czy ktoś nie założył prywatnej sieci radiowej i czy możesz się do niej podpiąć.

A jak nie to może sam skrzykniesz grupkę wydzierżawisz łącze DSL i podzielisz na wszystkich drogą radiową.

8)

(Adax) #14

A znasz może jakieś poradniki o budowaniu takich sieci ?

(Błażej) #15

Może w sieci i będą, ale jest to nieopłacalne dla ciebie

(Kubarek) #16

Kto wie, może się zbierze dostateczna ilość chętnych na pogranie w Starcrafta po sieci ... Wtedy może uda się wyjść na plus. Jeśli liczba potencjalnych abonentów sieci będzie zbyt mała, to owszem, może być nieopłacalne.

Myślę, że warto zaryzykować, popytać po sąsiadach, etc.

(Adax) #17

macie poradniki?

:slight_smile:

(Fingerboarding) #18

O wiele więcej niż jakiś poradnik.

(grzes6y53) #19

A ile masz mieszkańców we wsi? Ja 1,6 tys.

(Adax) #20

U mnie gdzieś z 1,2 tys