Internet na wsi

Witam.

Mam obecnie internet iPlus. Chodzi on kiepsko, bo mieszkam na wsi. Wiecie skąd mógłbym wziąśc internet. Odrazu zaznaczam że nie chcę mieć nic wspólnego z tp.

Słyszałem, że Dialog i Netia są na łączach TP.

A można wziąśc tak bez numeru i abonamentu ?

Nie mam pojęcia, dzwoń na infolinie, konsultant Ci wszystko wytłumaczy;]

Netia podobno wysyla pismo do tp i tp moze ale nie musi wyrazic zgody na podlączenei wlasnei netii na liniach tp. MOj kumpel dzwonil po netie i tp wyrazilo zgode ;] warto probowac :slight_smile:

KarolUrb cała ta infrastruktura telefoniczna nie jest ( chyba ) tylko tp ale zewnętrznej firmy , która udostępniła ją innym operatorom…

Gdzieś o tym czytałem , ale dokładnie nie pamiętam więc informacje są niepewne. :stuck_out_tongue:

mogę polecić jakąś radiówkę, u mnie są 2 sieci, 1 mb (chodzi z wielkimi przeciążeniami, co 2 dzień można powiedzieć, jeśli w ogóle, tak mają koledzy) 256 mb (ja mam taki, i nie narzekam, zdarza się że nie chodzi z 1 raz za miesiąc, wtedy dzwonisz, po jakiejś 1,5 godz. chodzi, za to że net nie hulał możesz sobie odliczyć, i nie płacić całych 35 zł). Oczywiście mieszkam na wsi. :stuck_out_tongue:

Można, ale wtedy będzie musiał płacić dodatkowo za utrzymanie linii… Wychodzi na to samo ;(

A w tej netii i dialogu jest limit ściągania, tak jak jest w iPlusie ?

Złączono Posta : 14.09.2007 (Pią) 21:51

Jakie to radiówki ?

W Netii nie ma

Nie rozumiem pyt…

Pytam się jak nazywają się te sieci, bo może u mnie też są.

Nie ma operatorów “radiowych” o zasięgu ogólnopolskim, a szczególnie w małych niasteczkach.

Na wsi sam musisz się zorientować czy ktoś nie założył prywatnej sieci radiowej i czy możesz się do niej podpiąć.

A jak nie to może sam skrzykniesz grupkę wydzierżawisz łącze DSL i podzielisz na wszystkich drogą radiową.

A znasz może jakieś poradniki o budowaniu takich sieci ?

Może w sieci i będą, ale jest to nieopłacalne dla ciebie

Kto wie, może się zbierze dostateczna ilość chętnych na pogranie w Starcrafta po sieci … Wtedy może uda się wyjść na plus. Jeśli liczba potencjalnych abonentów sieci będzie zbyt mała, to owszem, może być nieopłacalne.

Myślę, że warto zaryzykować, popytać po sąsiadach, etc.

macie poradniki?

:slight_smile:

O wiele więcej niż jakiś poradnik.

A ile masz mieszkańców we wsi? Ja 1,6 tys.

U mnie gdzieś z 1,2 tys