Internet nagle zwalnia, problem z pobraniem czegokolwiek


(Phantom80) #1

Mam internet 2MB z netii. Ściągam sobie coś przez torrenty i prędkość jest taka jak powinna czyli na początku 230-250 kB/s, a jakieś 10 minut potem spada do 20/30 kB/s. Dlaczego tak się dzieje? Dodam że mam router


(Pablo79) #2

Być może jest to spowodowane obciążeniem sieci w danym momencie.


#3

Pafnucy1 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Phantom80) #4

@Areh, zmieniłem, podoba się -.-?

@Pablo79, ale ciągle jest tak obciążona? Kiedy nie próbuję to ciągle tak się dzieje. Wcześniej wszystko dobrze się pobierało.


(Mar Sikorski) #5

Prędkość spada tylko podczas pobierania przez torrenty? Np. pobierając coś z vortalu dobreprogramy.pl transfer jest dobry?

Może spróbuj innym klientem sieci BitTorrent.


(Phantom80) #6

Pobierałem przez programy takie jak: uTorrent, BitTorrent. Teraz ściągam bit cometa.

Podczas pobierania BitCometa, sam plik instalacyjny ściąga się gdzieś koło 50/60 kB/s. Powinno być szybciej. Przynajmniej 150 k/Bs +, w końcu mam internet 2MB... Ściągnie się Bit Comet i napiszę czy tak samo czy lepiej.


(roobal) #7

Chyba 2Mb jak już, a te 2 mega masz gwarantowane czy tyle masz napisane na umowie? Bo to, że masz na umowie 2Mb/s nie oznacza, że tyle zawsze będziesz miał, w jednej chwili możesz mieć pełne 2Mb w i nnym 1Mb albo nawet 512kb. Ja na umowie też mam 1Mb/s i maksymalny transfrer osiągam jedynie po 22, w dzień mam zaledwie 512kb/s ale operatorowi nikt nic nie zrobi, bo na umowie jest napisane maksymalny transfer do 1Mb/s. Sprawdź najpierw czy masz te 2Mb/s w chwili, gdy próbujesz coś pobierać.

Pozdrawiam!


(Mrozek360) #8

Napisz ile ściąga z http://noc.gts.pl oraz podaj wynik chwilę przed ściąganiem z http://speedtest.net


(Phantom80) #9

Wydaje mi się, że problem został rozwiązany. Ściągnąłem BitCometa, i szło tak jako powinno tj. 260-280 kB/s, o każdej porze. Dziękuję wszystkim.

Plik 10MB ściągnął mi się +/- w jakieś 40 sekund.