Internet Neostrada 10mbit - proszę o opinie

Witam wszystkich.

Obecnie posiadam internet radiowy 2mbit. Dostałem telefoniczną ofertę od orange w sprawie internetu do 10MB/s. I tutaj moja prośba do was o wyrażenie opinii na temat internetu o tej szybkości od tego dostawcy. Chodzi mi o tą jaką rzeczywistą prędkość w ciągu dnia mogę osiągnąć i w jakich granicach mieści się transfer danych. Mam na myśli godziny szczytu, jak i te w których internet jest mniej oblegany.

Bardzo proszę o opinie i z góry za wszystkie dziękuje.

Pozdrawiam

Mam tę opcję od nich. Faktycznie jest do 8 Mb/sek i to w godzinach 20-22. Transfer danych oczywiście do 1000 kB/sek w tych samych godzinach. Przed tym miałem 2 Mb/sek, więc rzecz jasna, jestem zadowolony.

Mam opcją neostrady 10Mb i mogę śmiało polecić. Ping na poziomie 28ms, transfer danych około 1200kb/s(zależy od serwera). W dzień i w nocy mam prędkość na poziomie 10Mb. Prędkość internetu nie zależy od dostawcy, a od serwery na którym znajduję się plik.

Ja jestem zadowolony prawie zawsze około 10 MB/s (czasami nawet lekko przekracza)

  • tu mała uwaga od momentu jak mam swój prywatny ruter ich sprzętu nie warto brać !

Oczywiście wcześniej sprawdzić czy możemy mieć tą prędkość - spotkałem się parę razy że komuś oferowali , łącza nie wyrabiały

powodem była np.odległość od centrali i zamiast 10 MB/s , klient miał np.7 MB/s.

Co jest nie tak z ich routerami? jeśli mógłbyś rozwinąć myśl byłbym wdzięczny. I jaki ewentualnie router byś mi proponował?

chyba żartujesz?

do autora wątku: nie bierz nic od orange - niekorzystne umowy, słabe łącza, ta firma wg mnie upada

Moja opinia prywatna ich routery są do … :slight_smile: i trzeba jeszcze płacić za nie po parę złotych miesięcznie.

(Chyba że chcesz mieć opcję z telewizją to wtedy trzeba wziąć ten od nich) - własny to zawsze własny.

Proponuję jeśli tani to np. http://8level.pl/index.php?page=shop.pr … =2〈=pl

lub http://pl.asus.com/Networks/ADSL_Modem_Routers/DSLN10/

takie wystarczą ,może koledzy zaproponują jakieś lepsze ? ja podałem tanie i dobrze się sprawujące.

A jeśli chodzi o słabe łącza o czym napisał unix64 ,to się nie zgodzę wszystko zależy od danej miejscowości u mnie wszystko śmiga .

Dodane 14.02.2013 (Cz) 17:31

Nie każdy mieszka w takim mieście że ma od wyboru do koloru, a wtedy najlepszym wyborem

jest internet Neostrada i wcale nie jest źle ,grywam też w MMORPG na serwerach w USA, pierwszy bym krzyczał jak by było coś nie tak.

Na wolniejszych serwerach plik pobiera mi się z prędkością 500kb/s a na szybkich aż 1200kb/s. Więc serwer ma znaczenie. Jeśli ktoś ma słabą linię to niech nie oczekuję że będzie miał szybki internet. Niekorzystna umowa? Możesz rozwinąć? Słabe łącza? Pliki pobierają mi się z pełną prędkością, pełna prędkość jest wymieniona w umowie. Ja nie mam żadnych problemów z internetem od orange. Nie rozumiem jednego dlaczego ludzie krytykują internet od orange.

Bo jak czegoś nie znają to krytykują, jak to my Polacy :slight_smile: tacy już jesteśmy - myślę że nie wszyscy ?

Mam wg umowy 10Mb/s, działa do 6,7 Mb/s. Wcześniej miałem mobilny i 0,5Mb/s (słabe miejsce zamieszkania) i się jak na razie cieszę.

Dzięki za dotychczasowe opinie. Udam się osobiście do punktu Orange i zorientuję się co i jak. W każdym bądź razie dość mam już dotychczasowego internetu (2mbit) i czas spróbować czegoś nowego (szybszego).

to sobie weź upc 150Mbps :slight_smile:

gr900, jak będziesz miał dodatkowe pytania odnośnie Neostrady w Twojej lokalizacji, zachęcamy jeszcze do skorzystania z formularza Pomoc Orange : http://on.fb.me/RwMSRZ, Sprawdzimy a decyzja będzie należała do Ciebie. Pozdrawiamy

o czym ty mówisz mam komórke w orange, miałem neostradę, mam cdma orange, chciałem mieć dsl.

na całe szczęście jest konkurencja, która jest tańsza, lepsza, umowy są krótsze

poczytaj sobie głowne portale, co piszą spadek akcji na giełdzie, masowe zwolnienia, w porównaniu do innych operatorów, w porównaniu do europy to orange oferuje szmelc

pozdrawiam normalnych

Mam ofertę internet+tv+telefon w O/TP od końca 2012 (od listopada lub grudnia).

Przez pierwsze bodaj dwa miesiące było super, stabilne 10Mb śmigało (prócz pór wieczornych, w których schodziło do 8Mb).

Gdzieś od połowy stycznia zaczęły się dziwne rzeczy dziać, jakby się coś na łączach pokiełbasiło. Zaczęło się od “kaskadowego” rozłączania (standardowo powinien robić to “raz na 24 godziny”, ale u mnie robił to 3-5 razy pod rząd, jakby miał jakiś problem z ponownym połączeniem). Teraz od jakiś 2-3 tygodni mam obniżoną synchronizację, w dół spadła z 12440 (wtedy miałem rzeczone 10Mb, wieczorami 8Mb) od 9210 (czasem przy tym mam 8Mb, ale dość często jest 4Mb) i ogólnie parametry/charakterystyka linii się pogorszyły.

Co do opinii, negatywnej lub pozytywnej, nie będę na razie żadnej wystawiał, dozbroję się w dane “statystyczne” mojego łącza + parę innych informacji i jak będę mieć po drodze wespół z czasem, to wybiorę się do salonu po “wyjaśnienia” (fb nie mam i nie mam zamiaru zakładać konta tylko po to, a dzwonienie na płatny numer już raz przerabiałem i do zwrotu po awarii, która się kiedyś zdarzyła, musiałem jeszcze dopłacać -kontakt telefoniczny wyniósł mnie drożej niż zwrot za kilkudniowy brak usługi ;)), bo nie ma to jak rozmowa “w cztery oczy” :D.

Internet Od TP od kilku ładnych lat.

Od Kiedy Orange zrobiło najniższą opcje 10Mbps Sieci są przeciążone i to mocno i to w całym kraju. z tego co widać po skargach ludzi. W godzinach małego ruchu bywa nawet ponad, ale wieczorami a w weekendy bywa normalnie Pauza.

Czytaj i płacz:

http://www.orange.pl/kid,4002278347,id, … tid=713926

Modernizacji nie ma co liczyć , szczególnie po tym jak Orange odnotował spadek dochodów i spadek na giełdzie.

Testowanie szybkości pobierania: http://www.noc.gts.pl/

PS: Odradzam dzwonić na numer 801 505 505, Jest płatny, a informacje marne NIE DAJCIE IM JESZCZE NA TYM ZARABIAĆ I NACIĄGAĆ KLIENTÓW