Internet Neostrada

Orange Ekspert

problem z zalogowaniem się u mnie nie miał związku z przeglądarką ,po prostu pola w których trzeba wpisać numer usługi i hasło są nie aktywne ,a na dole pisze że w związku z modernizacją systemu opcję logowania chwilowo wyłączyliśmy.W tym miesiącu wszystko działa przy fakturach pisze że zapłacone z pobraniem obecnej nie ma problemu coś się ruszyło :razz: ale miesiąc temu nie mogłem się zalogować ,a jak na drugi dzień udało się to znowu okienko w którym zaznacza się którą fakturę pobrać akurat przy ostatniej fakturze było nieaktywne ,a wiadomo że po terminie naliczają odsetki.

Mam jeszcze pytanie

Jest sobie Jaś który ma opcję 20Mb wszystko pięknie chodzi przez rok czasu żadnych problemów ,aż TP wdraża system DLM

Oszczędny jaś który wyłącza router na noc po ponownym włączeniu zamiast swoich 20Mb ma 18Mb mijają kolejne dni aż prędkość spada do granicy dolnych widełek

zgłasza to na infolinii i chce reset portu ,konsultant mówi że nie może bo zabronione odgórnie ,ale po kilku telefonach trafia na człowieka który to robi i Jaś ma z powrotem swoje dwie dyszki teraz pytanie czy nie da się tego wyłączyć całkowicie jeśli ktoś tego nie chce ?Czy Orange ma jakieś plany zrobienia z tym czegoś czy tak już zostanie na zawsze?rozumiem że to po to aby zapewnić lepszą stabilność ,ale taki Jaś mieszkający bardzo blisko centrali na jakimś zadupiu gdzie nie ma żadnych zakłóceń itp.router nie wykazuje błędów dlaczego tnie mu tak drastycznie z 20Mb do 11Mb ?

Cholinex ja tak nie myślę tylko po prostu sam to przerabiałem i stąd wiem napisałem też że do skutku a nie po pierwszym telefonie trzeba trafić na odpowiednią kompetentną osobę

@djosdanielos, docelowo DLM ma poprawić jakość świadczenia usługi poprzez obniżenie maksymalnej synchronizacji do poziomu, który zapewni stabilność połączenia. Nie znam jednak przypadku, w którym DLM znacznie obniżył prędkość usługi, mimo że nie wskazują na to warunki techniczne. Proces ten jest obecnie automatyczny i nie ma możliwości jego wyłączenia.

Reset portu nie wpływa w żaden sposób na widełki ustawione przez DLM.

są ludzie nawet tu na forum którzy po reakcji DLM mają stosunek sygnału do szumu nawet 20dB jest to bardzo duży zapas myślę że aż taki nie jest potrzebny ,gdyby DLM ustawił synchronizację tak aby było 10dB to powinno wystarczyć aby połączenie było stabilne.

czy DLM jest wdrożony wszędzie u każdego czy są jakieś rejony centrale bądź użytkownicy którzy go nie mają ??

DLM stosowany jest obecnie dla każdego klienta korzystającego z usługi Neostrada.