Internet: Netia czy TP ? Proszę o pomoc. ;)

ale pozostał ci ten sam nr?

No jasne nr telef masz ten sam

U mnie ta infolinia nie działa. Może działa tylko na łączach Netii.

Jeśli bierzesz Netię - weź razem z telefonem. Będziesz mieć co najmniej 20 zł tańszy abonament telefoniczny (35 zł, a w TPSA o ile wiem najniższy jest ok. 50 zł).

Jeśli bierzesz bez telefonu - lepiej będzie Orange Freedom - jest bez telefonu w cenie Netii z telefonem (49 zł).

O ile dobrze się orientuję ceny są takie (za 1 Mb/s):

Netia:

* telefon: 35 zł

* Internet: 49 zł (umowa chyba na 2 lata)

LUB

* utrzymanie łącza: ok. 30 zł lub abonament telefoniczny w innej firmie

* Internet: 59 zł

Orange Freedom:

* utrzymanie łącza: ok. 30 zł lub abonament telefoniczny w innej firmie

* Internet: 49 zł (umowa na 3 lata)

Ale skoro Netia proponuje ci prędkość 4 Mb/s (za 74 zł), to prawdopodobnie masz możliwość podłączenia się do linii Netii. W takim wypadku - wal do Netii.

A ma ktoś z was NETIE 6mb?

Posiadam Netię w wersji 1Mb/256Mb/ niecały rok, jeszcze nigdy nie miałem transferu poniżej 800kb/s a czasami mam nawet ponad 1Mb/s. W moim przypadku nie było żadnych przerw w dostępie. Od niedawna rozdzielam routerem net na 4 kompy i wszystko działa znakomicie.

Pozdrawiam!

A zapytam sie ponownie o ten adres IP. Bo nie zaznaczylem ze ta netia bedzie na firme… i czy adres IP napewno bedzie zmienny? Na stronce pisze ze:

OFERUJEMY RÓWNIEŻ:

-stały adres IP… tylko niewiem czy dopiero jak sobie dopłace 10zł czy jak to…?

W neo na firme mam zmienny IP

W moim przypadku za każdym razem jak się rozłączę i połączę widzę, że uzyskuje za każdym razem nowy IP, przynajmniej na modemie od Netii tak jest ale podejrzewam, że na modemie w budowanym w router jest to samo.

Pozdrawiam!

Witam wszystkich.

Nurtuje mnie taka sprawa: zostać przy neostradzie (mam 512kb i proponują mi 1mb 70 zł router + telewizja) czy przejść do neti (interesuje mnie ile zapłaciłbym za netie 2 lub 4 mb i ile by kosztowała zmiana telefonu na netie bo też telefon mam z tp).

Za pomoc będę bardzo wdzięczny.

Netia 2mb-64 zł na linii tp i telef.42.60.Aktywacja netu 20zł,telef 1zł.Nr.telefonu zostaje ten sam.Tak właśnie mam bo od miesiąca jestem ich klientem,wcześniej miałem wszystko z tp.Najlepiej sprawdź https://www.netia.pl/hp,dla_domu,sprawdz.html .

A co Ty taki cięty na tą neostradę :smiley: O ile wiem nie ma tam opcji “wiecznej umowy” :wink:

Dzięki. A możesz mi powiedzieć czy nie płaci się przypadkiem jakiś kar za przejście z tp do netii?

Jeśli aktualnie kończy ci się umowa - nie. Gorzej, jeśli obowiązuje cię umowa na czas określony (tzw. cyrograf). W tym wtypadku, zapłaciłbyś karę, więc musisz poczekać do końca umowy.

Umowę miałem na 2 lata i w sierpniu będzie się kończyć. A jeśli chce zrezygnować z tp to trzeba im jakieś wypowiedzenie złożyć? Jeśli tak to ile przed końcem umowy? A i czy po formalnym zakończeniu umowy(jeśli już termin umowy się skończy) powinienem odczekać kilka(-naście) dnie przed zawiązaniem umowy z netią?

Jak umowa kończy ci się w sierpniu to na miesiąc przed zadzwoń do netii że chcesz do nich przejść,wszystko za ciebie załatwią.

Takie rzeczy na 100% zawarte są w regulaminie świadczenia usług, powinieneś na pewno takie coś dostać wraz z umową a jeśli nie masz tego regulaminu na 100% znajdziesz go na stronie ISP, czyli w twoim wypadku na stronie domowej TP, więc tam najszybciej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Umowę z Netią możesz podpisać nawet dziś, lecz nie ma sensu płacić podwójnie i z jednego nawet nie korzystać. Ja z Netią podpisałem umowę tydzień przed zakończeniem świadczenia usług poprzedniego ISP. Tak mi się przypomniało, że umowę możesz podpisać jeszcze w trakcie trwania umowy z TP, aby korzystać z usług Netii najpierw musisz ją aktywować założyć konto itd. dokonać tego możesz w dowolnym momencie a za internet płacisz dopiero od dnia aktywacji a nie od dnia podpisania umowy, musisz się jedynie dowiedzieć czy jest jakiś limit czasu na dokonanie aktywacji :slight_smile:

Co do rezygnacji z TP to musisz czekać do rozwiązania umowy, jeśli to terminówka to chyba nawet nie musisz zgłaszać wypowiedzenia jedynie jak zadzwonią z pytaniem o przedłużenie umowy po prostu odmawiasz i tyle, to raczej oni będą Ci wchodzić w “cztery litery”, żebyś tylko umowę przedłył i nie będziesz musiał za nimi biegać sami przyjdą :slight_smile: Wypowiedzenie natomiast składa się w przypadku bezterminówki, tak miałem u swojego poprzedniego ISP, miesiąc wcześniej musiałem złożyć wypowiedzenie.

Jeśli zerwiesz umowę przed terminem zapłacisz karę, np. mój poprzedni operator w przypadku wcześniejszego zerwania umowy terminowej żądał sobie jedynie zapłacenia za pozostałe miesiące z góry, czyli np. jak podpisałeś umowę na 24 miesiące a zerwałeś po 10 miesiącach to po zerwaniu umowy trzeba by było zapłacić jednorazowo za pozostałe 14 miesięcy :slight_smile:

Pozdrawiam!

Ok to już wszystko wiem.

Dziękuję bardzo za pomoc.

Pozdrawiam

Dodane 10.05.2009 (N) 21:07

Witam.

Byłem w Netii i powiedzieli mi, że nie można u mnie zamontować właśnie Netii, pomimo że sąsiedzi też mają Netie. No więc poszedłem do znajomej pracującej w TP i ona mi powiedziała, że bez problemu da rady założyć u mnie Netię, powiedziałem jej więc co mi powiedział Pan w Netii, a ona mi na to, że mogą oni mieć nie wykupione jakieś ścieżki, i to może dlatego. I co o tym sądzicie? Może ktoś się na tym zna i wie o co chodzi?