Internet: Netia czy TP ? Proszę o pomoc. ;)

Witam wszystkich użytkowników!!

Mam do was ogromną prośbę a mianowicie niedługo kończy mi się umowa z NESOTRADĄ TP 1mb. Jak zawsze tp i netia już zaczęły dzwonić z ofertami;). Obydwóm przedstawicielom powiedziałem aby zadzwonili po świętach bo muszę się jeszcze zastanowić! A wiec NETIA zaproponowała mi internet 4mb w dość przystępnej cenie. Tylko oto moje pytanie czy jest to dobry internet czy wiesza sie jak neo? Jak jest z adresem IP?

Jak jest z transferami ponieważ czytałem na jakimś forum że chłopek miał netie 1mb i transfer mial max. 70kb/s ;/ to coś nie tak! W neo przy 1mb ciagnie mi cały czas 125kb/s. Ciekawe jak jest w netii przy 4mb.?

Neostrada zaproponowała mi internet 2mb. Teraz kompletnie nie wiem co wybrać. PROSZĘ o POMOC;].

Proszę pisać wszystkie + i - … muszę się dobrze zastanowić.

POZDRAWIAM!

Wybierz netie 4mb adres ip jest zmienny.Netia ciągnie z tego łącza od neostarady więc nie masz się czym martwic

z tych 2-óch bierz NETIĘ, a nie masz dostępu do inncyh dostawców ? np UPC ? tam jest teraz promocja bezprzewodowy internet 10mb/s za 72zł.

Sam mam internet od UPC tylko ten za 89zł (TURBO [modem]) 10 megabitów na sekundę pliki się ściągają max 1,2 megabajta na sekundę.

PS przez 2 lata miałęm neo 512kb/s i to był “żal” neta mi odłączało, zawieszał się itp…

Powiem szczerze ze NETIA i TP na pewno bedzie działać u mnie. Ale UPC czy CHELLO jeszcze nigdy nie próbowałem się nawet dowiadywać:)

Ale popytam się jeszcze… A co do tej netii to oni dadzą mi nowy modem i to wszystko??

Wie ktoś moze jak jest z netią przy torrentach:)?

A co do tego UPC 10mb to jest bezprzewodowy a ja potrzebuję neta na kompa stacjonarnego:P

PS: Aha i jeszcze jedno… jaki jest upload w netii 4mb??

mooi koledzy mają Netię , przy 1mb ciągle ciągnie po 128kb/s, przy 4 rzecz jasna 512 ;].(jak się znajdzie dobry tracker czy serwer ftp. ten gościu co miał te 70 to może miał złe źródła z których pobierał lub wina sprzętu gubiąca część danych ^^). jedyne zastrzeżenia co do netii to każdy z moich znajomych czekał miesiąc na przybycie monterów…lepiej samemu się pofatygować ^^> a tak to bezawaryjność i rzeczywiste prędkości ;]/

UPC ma za 89 złoty nie wprowadzaj w błąd ;p 72 złote jest przez pierwsze 3 miesiące ( potem 80) przy zakupie 3 usług (telefonia, telewizja) a myślę że on nie jest tym zainteresowany ;] . wy dobrze macie ze u Was jest taki wybór. ja na początku miałem wybór tylko kablówki ^^. mam umowę i dopiero po 2 latach przyspieszył do 1mb ;/ za 80 parę złoty. porównać oferty;p

Ja mam obecnie netie 1mb na ich liniach,żadnych problemów transfer 125kb/s to standard,z torentów ściąga bardzo dobrze,poza tym netia ma lepszą obsługę klienta jak będziesz miał problem to nie będą cię zwodzić itp. w dodatku jak będziesz miał telefon z netii do będziesz mógł dzwonić do nich za darmo bodajże pod numer *88

Modem albo router wi-fi zależy co wybierzesz,a co byś chciał jeszcze??

A co ci monterzy maja niby robic:D? Podlaczyc modem do kompa i go skonfigurowac:P?

Skoro tak się o Ciebie biją, to poproś Netie, że chcesz sprawdzić pingi.

Ja bym się nie bawił w uploady i downloady, ściągnąć coś możesz w nocy.

Jeśli grasz w gry sieciowe to sam dobrze wiesz, że niski ping to podstawa (np Counter Strike).

Wybrałbym ofertę z niższym pingiem :P:P:P

Modem albo router wi-fi zależy co wybierzesz,a co byś chciał jeszcze??

Ja nie dawno przeszedłem z tp na netię 2mb wszystko chodzi bdb.Nie brałem żadnego modemu bo miałem własny router.Zgłosiłem się do netii i wszystko za mnie załatwili,wszystko przebiegło bardzo sprawinie.Co najważniejsze zamiast 89 w tp za 2mb,to w netii płacę 64.Pingi są ok 33ms.

Nom to dobry ping;]

Ale jak to sprawdzić?? przed zakupem?

Tego to nie wiem,kierowałem się tym że jak miałem w tp niski ping to dlaczego mam mieć duży w netii.Przecież to jest ta sama linia tp tylko net jest z neti.Dodam że pingi są na stałym poziomie o różnych porach mierzyłem i zawsze pokazuje ok34

123944004820.JPG

Nom w sumie to tak:)

A ty l00ter wiesz jak sprawdzic pingi przed zakupem jak to wczesniej napisales??

Mam tp i nie narzekam. Chociaż mieszkam na wsi i czasami mam przerwy w łączności( najdłuższa trwała 1,5 dnia). :?

Czyli ogólnie rzecz biorąc NETIA powinna dobrze działać… w sumie nie narzekam na NEO ale wolę mieć 4mb niz 1mb;]

A powie mi ktoś czy da się sprawdzić pingi w netii przed zakupem?

W ogóle ma ktoś z was NETIE 4mb?? Jest godna polecenia?

Masz NEO? Uciekaj zanim przedłużą Ci na wieczność umowę! Uciekaj do innego operatora, Netia, Multimo! Ratuj się chłopaku :smiley: Wszędzie masz zmienne IP (na liniach TP).

Czemu mam uciekac:P? nie jest tak źle ale moze byc lepiej:)

GTS Energis (Multimo), Dialog Telecom, Netia, UPC - czytaj porównuj, sprawdzaj promocje. I uciekaj od TP to krezole maksymalne ;]

okk a teraz mam pytanko… jezeli powiedzmy chce przejsc do netii a mam neo i telefon w tp to co mam zrobic?? chce przeniesc i telefon i neta do netii.

To przenoś,ja miałem tak samo zadzwoniłem do netii i wszystko za mnie załatwili (jak już wcześniej pisałem).Polecam netie w 100%