Internet NETIA - Czy zostałem oszukany z płatnością?

Internet NETIA - Czy zostałem oszukany?

Chodzi o to, że płaciłem za internet 59,90 od kilku miesięcy (miałem zawsze tak płacić - wziąłem SAM INTERNET Czyli MAX.20).

Dziś patrze, że na przyszedłej fakturze będę miał 89,90

Co to ma znaczyć. Skąd się wzięła podwyżka o 30 zł?

A na infolinii Netii (801 802 803) co Ci powiedzieli?

Nie chce dzwonic pod ten numer. Ponieważ wysoka oplata z komórki. Np. pare minut rozmowy i 5 albo więcej złoty “zjada”.

http://firma.netia.pl/kontakt,tab,2.html - tu masz inne formy kontaktu. Sądzisz że my będziemy wiedzieli lepiej niż firma z którą masz podpisaną umowę?

płacisz za utrzymanie łącza, jeśli nie masz telefonu

Wcześniej nie płaciłem za utrzymanie łącza…Po podpisaniu umowy powtarzam miałem płacić 59,90. Poza tym utrzymanie łącza nie kosztuje 30 zł.

Masz włączone dodatkowe usługi powyłanczaj je jak nie korzystasz.

Firewalle, antywirusy, dysk w chmurze czy inne badziewia, które sporo kosztują mimo wszystko. Przeczytaj umowę, czy przypadkiem czegoś nie masz zapisane o dodatkowych usługach.

A może “niewidzialna kanalia :)” przyszła i włączyła bo ja na pewno nic nie włączałem , nie zamawiałem żadnych mi niepotrzebnych usług i od kilku miesięcy płaciłem normalną opłatę czyli tyle ile było za internet MAX 20 (59,90) Poza tym NIC nie zmieniałem w umowie , jedynie przedłużyłem umowę na kolejne 2 lata(kilka miesięcy temu) i nic więcej. W bambuko mnie nie będą robić.

A kwota 89,90 to mi wygląda na pakiet TV+INTERNET+TELEFON

Nie będą mi wciskać jakiś TV i TELEFON skoro ja tego w ogóle nie potrzebuje.

Napiszę do nich w dniu roboczym czyli poniedziałek na LiveChat.

Poza tym czy ktoś ma internet “Na Maxa 20” i niech napiszę ile u nich wynosi opłata następna (można sprawdzić w netiaonline.pl FAKTURY)

45,90zł za 20Mb/s :slight_smile: oczywiscie w Netia … po przedłuzeniu umowy w tym 2 msc za 1zł + Netia Spot za 1zł

Hmm tak nagle … Przez ponad 2 lata nie płaciłem za utrzymanie łącza internetowego(podobno ją znieśli) a teraz znów ją przywrócili. Ciekawe…

Umowe mam podpisaną z Netią a od TP to chyba tylko dierżawie łącze i telefonu nie mam (więc to nie jest aktywna usługa?) i po co im jakaś faktura, które nie dostaje od innego operatora?

Dodane 24.11.2012 (So) 15:21

to zależy jak ma się łącze TP to się teraz już będzie płacić 75,90 zł.

I jak to możliwe, ze inni mają szybki NET (lub niezbyt szybki ???) i płacą mniej??

Pewnie jakaś Radiówka albo ze stały IP , ewentualnie mobilny NET150 Mbit/s ALE(!) z ograniczoną ilością danych do ściągnięcia + możliwość zakupu dodatkowych pakietów danych.

A było tak fajnie…

Cóż nadchodzą ciężkie czasy dla internautów.

ja jestem na liniach miedzianych Netia wiec nie muszę płacić za utrzymanie lini i dla tego mam tylko 45,90zł za internet 20Mb/s . Pewnie miałeś u nich oprócz internetu inną usługę więc nie płaciłeś za utrzymanie lini a teraz masz sam internet ale na liniach Tp więc musisz płacić 30zł …

folusek - Od 2007 do 2009 miałem NEOSTRADE (sam internet) następnie podpisałem umowę z Netią (płaciłem niedużo) na 2 lata . Potem znów na 2 lata (dotychczas nadal na liniach TP). Nie miałem NIGDY np. telefonu stacjonarnego.

U mnie jest na BSA z tego co wyczytałem. Cokolwiek to znaczy.

Telefon stacjonarny do netii 22711111. Ta sama infolinia co party line 801, tylko nie chwalą się tym numerem.