Internet Netii a Vectry

(kulka123) #1

Cześć obecnie mam 8mb internetu z Vectry. Dzisiaj przyszli panowie i oferowali mi telewizje internet i telefon z Netii o wiele tańszy i lepszy. Mianowicie: Vectra ok 110zł za 8mb i reszta pakietu a netia za internet 20 MB , 50 kanałow, i jakiś tam telefon ok 80zł. Chciałbym się spytać jak ma się ten internet z Netii? Obecnie jak ściągam coś z internetu to strasznie się wacha 200-500 kb/s. Pozdrawiam.

(WooQash) #2

W każdym miejscu na ziemi internet będzie działał różnie, każde parametry są równe. Nie da się określić jakie będą parametry pomijając, że nie wiemy gdzie mieszkasz.

(kulka123) #3

Ok, ale odczuje różnice między 20 a 8 mb? Coś czytałem, że zależy to od okablowania jakiegoś.. Mieszkam 50 km od Wrocławia.

(H1305468) #4

Oferta jest do 20 Mb/s - cena stała, ale prędkość zależna od łącza,

więc możliwe, że i tak zostanie 8 Mb/s.

Orientacyjne parametry można sprawdzić tutaj:

http://skantarek.netia.pl

(MrBeckham666) #5

zależy ja netia oferuje ci ten internet przez ADSL to lipa;]

ja mam netie i pingi bedziesz miał po 50,

w przypadku vectry i np UPC pingi masz po 10 srednio.

(kulka123) #6

Tzn, powiem tak, w grach rzeczywiście mam niski ping. Ale ping 10-60 to aż ogromnej różnicy nie robi, dałoby się grać. Natomiast bardziej chodzi mi czy będzie większa prędkość ściągania niż wcześniej bo wcześniej miałem zaledwie 500kb/s i trochę to denerwuje jak coś chcę większego pobrać. Aha, a czy Ja mam wpływ, na to, jaki podłączom mi Modem/jakie kable, nie wiem jak to napisać chyba rozumiecie. Mogę dopłacić jeśli bd trzeba, żeby były lepsze "Kable" czy coś takiego.