Internet netii czy dobrze się pobiera

Czy w internecie z netii który jest nie najlepszy dobrze idzie pobieranie plików czy na łączu 1mb transfer wynosi ok 128 kb itp.

pytam użytkowników tego internetu

Zależy od lokalizacji.

Na łączu 1 Mb/s transfer nie może (teoretycznie może bo łącze jest DO 1 Mb/s, ale nie powinien) osiągać 128 kb/s. Powinien on się utrzymywać w okolicach 1 Mb/s, czyli inaczej mówiąc 128 kB/s (zwróć uwagę na wielkość liter, b to bity, a B to bajty).

Ale możesz mieszkać w takim miejscu, gdzie sieć jest zapchana i będziesz miał gorszy transfer.

I nie wysyłaj linków do tematu na PW, bo to jest spam, już lepiej robić to na shoutboksie (co też jest spamem). Lepiej spokojnie poczekać, aż na forum ci ktoś odpowie. Temat jest zresztą w złym dziale (to nie ma nic wspólnego z oprogramowaniem).

mam 2 Mb z netii. ping do onetu mam ZAWSZE ok 60 ms. Bez względu na porę dnia i nocy transfer wynosi 260 kb/s u mnie.

to dobrze nawet no ja w orange zawsze mam taki jaki powinienem mieć

JA posiadam od 3 miesięcy internet z Netii 2Mb i powiem tak jestem średnio zadowolony. Średnio ponieważ od 24:00 do godziny około 13-14 wszystko jest super prędkość około 260 - 270 KB/s wysył w granicach 30 KB/s ale po południu tj od około godziny 15:00 do 24:00 internet zaczyna coraz bardziej zamulać… czasem nawet 0,5 KB/s… Jest to wkurzające dzwoniłem do Netii okazuje się, że są jakieś przeciążenia i mają jakoś to naprawiać… :wink: Tak jak napisał kolega wyżej wszystko zależy od lokalizacji :). Ale poza tym nie ma żadnych awarii :).

W poznaniu nie ma problemu z netią. Posiadam netie już 3 lata , teraz mam 5 mb. i nie ma możliwości aby tego nie było. A co do awarii w ciągu 3 lat zdarzyły się 3 awarie z czego jedna trwała weekend, a tak to mniej więcej około 24-1 nie było internetu jakieś 15-20 min

W orange też są awarie i to jest ich więcej tylko się nie tnie ale w wekendy też gorzej chodzi

Mam od niedawna Netia 4MB i jestem zadowolony :slight_smile: średnio 350kb/s i czasami więcej kolo 500~ jak dobry serwer:P nie ma jakiś szczególnych problemów.

Jeżeli się zdecydujesz to powiedz ze chcesz router z wifi i 4 lan bo ten na jedno łącze to jest jakis shajs;p

W Netii miałbyś to samo. Tego typu awarie są po stronie TP, a nie Orange czy Netii. Netia jest tylko pośrednikiem przy ich zgłaszaniu, natomiast konsultanci Orange pracują w tym samym budynku, co TP.

Netię opłaca się wziąć a te pakiet bezpieczeństwa ile kosztuje po 3 miesiącach???

Nie wiem, ale to jest po prostu pakiet internet security.

I tu pewnie jest haczyk bo nie możliwe żeby 4mb kosztowało 49 zł.

Bezpieczny Internet - abonament1 8,11 + 22% Vat, bez problemu można wyłączyć.

Mi przysłali płytkę z F-Secure i kodem ale nawet nie zainstalowałem

Ja płacę 49zł i nie ma żadnego haczyka :slight_smile:

A co do routera, to nie bierz od nich w ogóle… słaby ma zasięg;/

Lepiej kupić w sklepie czy na allegro.

Dodane 25.02.2010 (Cz) 23:05

A ten modem co mam od orange to mogę sprzedać czy muszę im oddać bo dostałem go za 1 zł

musisz poszukać w umowie albo zadzwonić do BOK

Włącz sprawdzenie zasięgu dla twojego miejsca zamieszkania, wtedy pokaże ci ofertę, jaka jest dostępna u ciebie. Możliwe że 4 Mb/s za 49 zł są tylko na LLU albo sieci Netii.

Modem od Orange jest twój, możesz go sprzedać. Pytanie tylko, czy znajdzie się kupiec na tą chińszczyznę (wystarczy spojrzeć na logo) :slight_smile:

zte_logo_200x.gif

Ja mam Siemens A100 ale też chiński

Ale już bym wolał Siemensa, niż tego ZTE-ka.

A tak w ogóle to ciekawe, czy są w ofercie któregoś z moderatorów modemy komórkowe firmy innej niż Huawei. Oni to już chyba mają monopol.

A za ile taki Siemens A100 chodzi???