Internet nie chodzi po sformatowaniu komputera

Witam!

Kiedyś formatowałem komputer i wszystko mi chodziło oprócz internetu. Do internetu nie potrzebuje żadnych sterowników bo jest to sieć prywatna, a działa to na zasadzie że mam na dachu antenę skierowaną na nadajnik i z niej łapie 60% sygnału od tej anteny idzie kabel przez strych i potem na dół do pokoju gdzie stoi komputer. Ten kabelek jest podłączony do małego prostokątnego zasilacza i od tego zasilacza idą 2 kabelki, jeden do listwy a drugi do kompa (ethernet) koleś od neta gadał że do niego nie trzeba żadnych sterów tylko podłączasz go i powinien działać a nie działał. Dałem kompa do informatyka i jak wrócił działa. Nie wiem co on tam zrobił ale czy można jakoś źle sformatować kompa żeby internet nie działał? Teraz znowu mi trzeba sformatować ale sie boje że znowu internet nie będzie chodził a nie chce dawać kase dla informatyka za formatowanie. Strona mojego internetu (jak by ktoś potrzebował) : http://www.kleosin.info/

Dzięki z góry :wink:

Możesz mieć adres IP na sztywno ustawiany - sprawdź w dokumentacji jaką dostałeś podczas podpisywania umowy.

musisz zainstalować stery do karty sieciowej

Jak to na sztywno ustawiony?

u mnie karty sieciowej nie ma. Jak już wspomniałem wcześniej, do tego internetu nie potrzebne są żadne sterowniki.

W takim razie co jest? Zdecyduj się kolego, bo najpierw piszesz, że podłączasz kabel ethernet do komputera, a teraz piszesz, że nie masz karty sieciowej. To w takim razie do czego podłączasz ten kabel ethernet, do karty graficznej czy może pod zasilacz od komputera?

Bo potrzebujesz sterowników, do karty sieciowej, a to o czym koleś od neta Ci gadał, to chodziło mu o to, że nie potrzebujesz sterowników do tego urządzenia, przez które łączysz się z internetem, zwyczajnie źle zrozumiałeś to co Ci powiedział, ale nie wyjaśnił Ci tego zbyt dokładnie.

Jak napiszesz konkretnie co do czego podłączasz i w jaki sposób, to Ci napiszemy czy potrzebujesz sterowników, czy nie. Ale na 99% ich potrzebujesz, jeśli sterowniki nie zostały zaimplementowane w systemie, tzn. nie zostały z nim zintegrowane. Jeśli jest to jakiś modem, to sterowniki tym bardziej potrzebujesz, no chyba, że jest to jakiś modem z pamięcią flash, na której przechowywane są sterowniki, które automatycznie instalują się po podłączeniu urządzenia.

No dobra już mam zupełną pustkę. Więc tak, to jest ten zasilacz od internetu :

http://img266.imageshack.us/img266/3649/zdjcie0091s.jpg

Od niego idą kable do anteny, zasilacza i kompa.

Wejście z tyłu komputera gdzie jest wpięty :

http://img254.imageshack.us/img254/7175/zdjcie0089u.jpg

I to jak wygląda :

http://img836.imageshack.us/img836/2365/zdjcie0088b.jpg

Z tym kolesiem przedłużałem umowę bo wcześniej miałem 1MB ze sterownikami i karta sieciową. W tym internecie już koleś mówił że nie trzeba sterów i informatyk wyją starą karte sieciową, oto ona :

http://img811.imageshack.us/img811/6291/zdjcie0092r.jpg

I nie wiem co się dzieje że po sformatowaniu nie mam neta. Czy to jeszcze w komputerze trzeba coś poustawiać czy co? :frowning:

Brak kompletu wymaganych sterowników do wszystkich podzespołów komputera po reinstalacji (instalacji) systemu a nie po “formatowaniu” bo po formatowaniu nie masz na dysku nic (jest pusty)

Napisali już dwaj inni: brak sterowników do karty sieciowej wbudowanej komputer, do tej w której gniazdo podłączony jest szary przewód. Sterowniki są wymagane także do urządzeń wewnętrznych, w twoim przypadku na pewno do karty sieciowej i być może i do chipsetu.

Po co się upierasz przy swoim błędnym rozumowaniu i negujesz ich porady?

Podaj dokładny i pełny symbol płyty głównej a jeśli nie chcesz dalej z nami współpracować to zadzwoń do swojego “informatyka”

No i widzisz, nie rozumiesz co się do Ciebie pisze, nie znasz się na tym, my się znamy, ale upierasz się przy swoim. To co wyjął informatyk z twojego komputera, to owszem karta sieciowa, ale karta sieciowa do obsługi sieci bezprzewodowej (sieć WLAN), a w komputerze masz drugą kartę sieciową, obsługująca sieć przewodową (sieć LAN) i jest ona prawdopodobnie zintegrowana z płytą główną , tzn. że karta sieciowa jest scalona z płytą główną, dlatego masz wrażenie, że nie ma żadnej karty sieciowej. W komputerze możesz mieć kilka kart sieciowych różnego rodzaju.

To co teraz posiadasz, wygląda mi na adapter PoE (Power over Ethernet), co znaczy, że zasilanie do anteny/AP dostarczane jest przez kabel sieciowy.

I ten kabel masz wpięty do karty sieciowej i po reinstalacji systemu, musisz zainstalować sterowniki do tej karty, jeśli nie zostały dostarczone z systemem operacyjnym.

Piszę po raz kolejny i nie tylko ja, że musisz zainstalować sterowniki do karty sieciowej , a to co podłączasz kablem sieciowym do komputera nie wymaga sterowników o czym pisałem wcześniej, to samo mówił Ci koleś od neta i o to samo na 99,99% mu chodziło. Mam nadzieję, że teraz już wszystko jest jasne.

no ok, sory mój błąd, nie znam się na tym tylko mówiłem tak jak myślę. A skąd mam wiedzieć jakie sterowniki pobrać do tej karty co siedzi w środku?

Sprawdziłem za pomocą programu everest home edition

Nazwa płyty głównej MSI K8T Neo2-F (MS-6702E)

Sterowniki powinieneś mieć na płycie dołączonej do urządzeń. Jeśli takiej płyty nie masz, to możesz pobrać sterowniki ze strony producenta. Jeśli jest to jakiś laptop lub komputer stacjonarny złożony przez jakiegoś znanego producenta, np. Dell, HP czy Acer, to wchodzisz na stronę tego producenta i szukasz sterowników pod swój model. Jeśli jest to jakiś gotowy zestaw stworzony przez nieznanego producenta, to musisz użyć wspomnianego lub podobnego programu, aby poznać nazwy podzespołów, ewentualnie zajrzeć do wnętrza komputera (każdy podzespół powinien mieć etykietę) i znając nazwę oraz model możesz szukać sterowników na stronach producentów.

roobal , podał symbol płyty głównej :wink:

Hecio , tu masz sterowniki dla Win XP: http://pl.msi.com/product/mb/K8T-Neo2-F … os=XP%2032 jeśli masz inny system to wybierz odpowiedni.

Pobierz, rozpakuj do oddzielnego folderu i zainstaluj Realtek Gigabit Ethernet Drivers , jeśli nie zadziała to dodatkowo VIA Chipset 4in1 Drivers

Ok, zrobiłem już format, wcześniej pobrałem jakiś sterownik ze strony producenta i działa :slight_smile: dzięki wszystkim którzy brali udział w dyskusji :slight_smile:

Pozdrawiam.