Internet nie dziala/problem z kablem

Witam. Mam problem z internetem. Wszystko bylo ok dopuki nie spalilem mojej karty graficznej Gforce 8500 gt podlaczylem wtedy starego kompa i dalej wszystko bylo ok. W koncu jednak kupilem nowa karte Ati Radeon HD 4650 i wrocilem do swojego poprzedniego komputera ale internet juz nie dziala mi na nowym kompie. Dioda w kablu sie nie pali w ogole i pisze ze kabel sieciowy jest odlaczony. Sprobowalem podlaczyc stara spalona karte na chwile zobaczyc czy z nia dioda sie pali i pali sie. Wiec to chyba brak mocy w karcie sieciowej?

Tyle ze te karty maja prawie takie same zurzycie mocy radeon ma chyba maksymalne zurzycie 48 a gforce 40. Czyzby przez te 8 zabraklo mocy? zasilacz mam 230.

karta graficzna nie ma nic wspólnego z internetem

Jedyne co może masz identyfikacje po adresie mac karty sieciowej i dla tego teraz nie masz :slight_smile:

A co to masz za kabel z diodą :stuck_out_tongue:

Jakiś nowy model zasilacza ??

Każdy zasilacz w naszym kraju zasilany jest napięciem 230 V, bo takie mamy w naszej sieci elektrycznej, no chyba że sprzęt ściągany Z USA bądź Japonii to wówczas zasilacz na 110 V podłączamy do naszej sieci przez odpowiedni transformator.

Opisz dokładnie swój problem, bo tak to ci nawet wróżka nie pomoże.

Albo przełączamy pstryczek na zasilaczu ze 110V na 230V, o ile dany zasilacz taki ma. A o ile jest w danym urządzeniu taka możliwość, wymieniłbym jednak zasilacz.

Proponuję wymienić kartę sieciową. Ewentualnie wcześniej wyjąć ją ze slotu (ew. przedmuchać go sprężonym powietrzem) i wsadzić z powrotem. Jeśli nie zadziała, spróbuj na innym slocie.

Tak, karta sieciowa przeszła na ciemną stronę mocy.

Jeśli już to brak zasilania. A zasilanie zapewne do niej dociera, tylko sama karta jest uszkodzona. Napisz jaki masz zasilacz (markę, moc i model, napięcia nie potrzebujemy bo tak jak fiesta napisał, w całej Polsce jest takie samo, w całej Europie prawie takie samo, w niektórych państwach zdarza się 220V albo 240V), bo to pewnie on sfajczył ci kartę graficzną i sieciówkę. I na razie lepiej go nie włączaj dopóki się nie upewnimy.

Internetu nie mam na nowym komputerze na ktorym wymienilem karte. Tak jak napisalem w czasie gdy nie mialem nowej karty graficznej podlaczylem stary komputer i na nim mam internet. I tak jak napisalem ze stara karta graficzna normalnie mi sie ta wtyczka przy kompie pali a z nowa karta juz nie. Zapala sie co chwila na krotko.

Model zasialacza: Mustang ATX KY-400W

hmm wiec jezeli zasilacz ma moc 400W to chyba powinno wystarczyc na moj sprzet. Dwuletni komputer w koncu. Nie wiem tylko dlaczego wtyczka jest zapalona ze stara karta graficzna a z nowa sie nie pali.

Dodam jeszcze ze menadzerze pisze ze karta dziala poprawnie

Czy po wymianie karty zainstalowałeś sterowniki do niej ?

tak… hmm a moze stare sie niedokladnie usunely i jest jakis problem ?

Dodane 02.05.2010 (N) 17:59

wlasnie sformatowalem kompa -.- nawet nie zainstalowalem sterow do grafy tylko do plyty glownej i juz wyswietlilo mi ze kabel jest odlaczony-.-

chyba cos jest zrypane tylko nie wiem co i jak to sprawdzic. Czy to karta sieciowa cos sie psuje czy zasilacz czy moze to cos z ta karta …

Podmień “sieciówkę” na tą ze starego komputera

ale mam zintegraowana chyba… raczej sie nie da jej wyciagnac…

Może napisane jest że 400W ma, ale skoro to Mustang, to jeśli uda ci się na nim uciągnąć 400W, trafiłeś na bardzo dobry egzemplarz.

Najpierw pożycz od kogoś porządny zasilacz (np. Modecom MC, Amacrox, Fortron czy też inny porządny). I na nim sprawdź.

Jeśli na nim też nie zadziała, spróbuj połączyć oba komputery ze sobą kablem ethernetowym (opis masz w demonstracji na vortalu, tylko zrób to bez udostępniania łącza). Jeśli będziesz już pewny, że ta zintegorwana sieciówka jest spalona, możesz spróbować oddać płytę główną na gwarancję, ale najszybciej będzie kupić nową kartę sieciową na PCI.