Internet nie działa

Witam. Wczoraj korzystałem sobie z internetu i nagle coś przerwało łącze. Okazało się że komputer nie wykrywał zintegrowanej z płytą główną karty sieciowej. Co mam zrobić?

Zadać odpowiednio pytanie - np. podać parametry komputera (płyty głównej, etc.). Na początek:

  • wejdź do ustawień BIOS

  • wyłącz zintegrowaną k. sieciową

  • wyłącz komputer

  • wyciągnij fizycznie wtyczkę zasilającą z zasilacza, odczekaj chwilkę.

  • podłącz komputer,

  • włącz system operacyjny,

  • wyłącz komputer,

  • wejdź do BIOSu, ponownie włącz zintegrowaną k.sieciową,

  • włącz komputer.

Jak nie pomogło - uszkodziła się k.sieciowa na płycie głównej. Musisz dokupić nową, koszt 15-20zł.

A jak wyłączyć tą karte?

Odpowiednią opcją. Nie podałeś parametrów (np. nazwy płyty głównej), więc Ci nie pomogę.

Może niech zacznie od menadżera urządzeń i sprawdzi czy karta jest wykrywana. Możliwe że jakieś automatyczne aktualizacje zepsuły sterownik i wystarczy go doinstalować

Pocolog próbowałem już tym sposobem i nic.

Dodam że do połączenia się z internetem używam kabla a to nie jest jego wina bo sprawdziłem na 10 innych

Moja płyta główna to ASUS P5KPL-AM SE

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5KPL-AM_SE/E4810_P5KPL-AM_SE_V3-manual.zip

 

Wejście do BIOS (zaraz po uruchomieniu komputera, zanim Windows się ładuje): 2.2

2.4.5 - Onboard PCIE 10/100M LAN (Enabled) tam masz jak właczyć/wyłączyć.

Znalazłem podobny problem na forum, pomogło tam wyjęcie baterii z płyty głównej aby się upewnić że ustawienia bios się zresetują i po kilku minutach uruchomienie. Karta powinna odżyć :wink:

http://www.tomshardware.co.uk/forum/34329-42-network-adapters-showing-device-manager

Tylko jak wyjąć tą baterię?

Najpierw odłącz komputer od prądu i odczekaj minutę.

Następnie poproś tatę żeby ci pomógł, albo wezwijcie elektryka :smiley:

A da się tak to zrobić bez wyłączania kompa?

 

Fizycznie się da, ale masz duże szanse uszkodzić komputer, dodatkowo przy włączonym komputerze słowo CMOS jest podtrzymywane z zasilania, więc bez sensu. Wyłacz komputer i zrób jak napisano.

Nawet jak mam płytke za sterownikami do płyty głównej?

 

Gubię się - a co to ma do tego?

A tak sie pytam. Ale też ten sposób by wyłączyć k.sieciową nie zadziałał. Chyba jest sposób bez włączania kompa(taki bezpieczny) co nie?

Sposób na co?

Na przywrócenie neta.

Ostatni raz: wykonane instrukcje dotyczą sprzętowego problemu a nie programowego. Chodzi tutaj o chwilowe fizyczne odłączenie zintegrowanej karty LAN, która z jakiegoś powodu mogła się “zawiesić” na poziomie sprzętowym.

To znaczy co?

Przepraszam, ale nie będę prowadził dyskusji w ten sposób.