Internet nie włącza się poprawnie przez 10-15min

Witam , mam problem. Jak włączam komputer internet jest ale ikonka pokazuje że go nie ma, do tego nie moge używać aplikacji online i w internecie nie ma dźwięku dopiero po 10-15 minutach internet nie raczej komputer jakby sie restartował i internet działa poprawnie.Prosze podać przykłady co moge zrobić w sposób w jaki początkujący może zrozumieć z góry dzięki

Nie napisałeś dokładnie w jaki sposób jest Ci dostarczany internet, więc jest za mało danych, by można udzielić jakiejś porady. Napisz przede wszystkim, kto jest dostawcą internetu, czy posiadasz modem, router (może i jedno i drugie), czy tylko zwykły kabel sieciowy, który dostarcza internet.

Problem napewno nie jest z routerem lub z internetem, ponieważ znalazłem sposób żeby go usypiać (komputer) na noc wtedy bedzie internet działać wciąż poprawnie i spokojnie wyłączam wtedy modem albo też mój ojciec ma komputer i mamy te same wi-fi i jemu działa poprawnie od razu przy włączeniu komputera.Dla upewnienia zadzwoniłem do astera facet powiedział że impulsy są dobre i nie powinno być problemów.Wniosek ? Wina komputera co zrobić ?