Internet od UPC, a telewizja naziemna

(k-9) #1

Cześć,

Mam do was takie o to pytanie.

Mam internet od UPC. Do kabla antenowego (mieszkam w bloku) mam podłączony rozgałęziacz z którego jeden kable idzie do modemu a drugi jest podpięty do mojego TV.

Mam problem z jakością programów na ekranie telewizora...   Programy sa w jakości analogowej... mimo, że są loga HD... ale nic to z HD nie ma wspólnego... 

Na szafce mam tez dekoder DVB ferguson który po podłączeniu do anteny (jeden z kabli wychodzące od rozgałęziacza upc) nie wyszukuje żadnych kanałów naziemnych... 

TV też nie widzi żadnych programów tv naziemnej... Jedynie można coś obejrzeć na analogu...

I teraz mam pytanie... Czy pod podpisaniu umowy z UPC zablokowali oni pasmo TV naziemnej na rzecz internetu?

Trochę dziwnie to wygląda... przed podpisaniem umowy i przyjściem montera  programy na TV były zdecydowanie lepszej jakości (podejrzewam, że HD, ale na 100% nie pamiętam)

Jak myślicie?

(fiesta) #2

UPC ci niczego nie blokowało, do odbiorców dociera sygnał w innej postaci niż ten dostępny z anteny naziemnej i dlatego podpinanie dekodera DVBT jest pozbawione najmniejszego sensu.

(k-9) #3

Hmmm… to dlaczego jak sprawdzam kanały po przełączeniu na pilocie digital to nie ma żadnych kanałów? 

(fiesta) #4

A masz dekoder od  UPC?

https://www.upc.pl/telewizja/poznaj-telewizje-upc/dekodery/

(darek_d) #5

Jeżeli twój telewizor posiada dekoder cyfrowy, to przeszukaj to pasmo i zaprogramuj te kanały, powinno ich być 30 + 42 analogowe.

(k-9) #6

Nie, napisałem przecież, że mam tylko internet od upc

(lith) #7

A jesteś pewny, że to kabel antenowy, a nie kabel UPC? Może UPC wykorzystało kabel, który był wcześniej podpięty do anteny, ale Cię od niej odłączyli i masz tylko to co puszczają od siebie po kablu? (nie znam się zupełnie, ale na logikę tak by to się objawiało)

(k-9) #8

Nie mam pojęcia… 

Monter od upc sam schodzi do piwnicy i przełącza kable…

(fiesta) #9

To  masz odpowiedź dlaczego nie masz sygnału tv naziemnej na telewizorze, równie dobrze możesz w to miejsce podpiąć kawałek sznurka  od bielizny i efekt będzie identyczny …