Internet Orange Free- bardzo szybki spadek limitu

Witam! Posiadam bezprzewodowy internet Orange Free z limitem na 14GB. Mój problem polega na tym że od ostatniego doładowania limitu nie minęło nawet 2 tygodnie a już się skończył. Bardzo mnie to dziwi ponieważ nie korzystam dużo z internetu, jedyne co to parę stronek, gadu gadu, tibia, broń boże żadnego pobierania. Tylko jedna rzecz mnie bardzo niepokoi, przy wyłączaniu komputera wyskoczył komunikat że jeszcze jakiś użytkownik jest zalogowany i może to skutkować utratą danych a na moim komputerze jest tylko jeden użytkownik. Więc czy możliwe jest to że ktoś mi się włamał na komputer i korzysta z internetu? Opcję łączenia przez wi-fi wykluczam gdyż jest to modem bezprzewodowy. Aha i dodam jeszcze że na pulpicie nie mam żadnych ikon i ani nie mogę żadnych dodać, ani usunąć ani w ogóle przesuwać czy modyfikować. Więc może to jakiś wirus? Nie wiem. Z góry dziękuję za rady.

Zainstaluj program Wireshark, przy jego pomocy sprawdzimy czy jest generowany jakiś nadmierny ruch sieciowy, np. przez wirusa. Uruchom Wireshark, w oknie głównym wybierz z listy twoją kartę sieciową, z menu Capture wybierasz Start, czekasz kilka minut. Po kilku minutach z menu Capture wybierasz Stop, klikasz ikonkę drukowania, wybierasz opcję Output to file, nadajesz dowolną nazwę i zapisujesz plik w dowolnej lokalizacji, np. na pulpicie, zanim klikniesz print, odznacz opcję packet details, teraz możesz kliknąć print i wkleić tu treść pliku tekstowego, który został zapisany, w lokalizacji, którą wskazałeś, np. na pulpicie.

Witam, daj znać czy coś się udało ustalić po zastosowaniu rady roobala, bo rzeczywiście to, co piszesz może wskazywać na jakieś procesy działające w tle, które generują połączenie z internetem i w ten sposób Twój pakiet jest wykorzystywany szybciej niż normalnie.

Pozdrawiam

Tomek

Orange Ekspert

Przepraszam za tak długą nie odpowiedź dziś spróbuję zastosować się do rad za które bardzo dziękuję i wkleić ten plik. Pozdrawiam