Internet orange i Opera Turbo

Witam. Od jakiegoś czasu korzystam z internetu Orange przez telefon (SE W595), działa ogólnie dobrze, jednak gdy dużo surfuję strasznie szybko wysiadają mi limity… Jak wiadomo Opera Mini w komórce daje sporą oszczędność swoją kompresją danych, na kompie jednak sprawa wygląda już zupełnie inaczej, dlatego na czas posiadania takiego neta zdecydowałem się zainstalować operę aby trochę transferu zaoszczędzić… no i niestety niemiła niespodzianka, o ile ogólnie działa ona dobrze, to po włączeniu funkcji turbo strasznie wolno wczytuje strony, rzadko którąś wczyta do końca, do tego przy ikonce tejże funkcji często widnieje wykrzyknik z komunikatem “opera turbo nie jest teraz dostępna, nie można nawiązać połączenia” choć połączenie jest, część strony wczyta się zawsze. Wie ktoś co można na to poradzić?

Wersja 11.52

Kompilacja 1100

Platforma Win32

System Windows 7

Nic nie poradzisz, korzystając jedynie z funkcji Opera Turbo. Mam blueconnecta, więc problem z limitami jest mi dobrze znany. Opera Turbo u mnie działała tak samo, jak u Ciebie. Zrezygnowałem z tego teoretycznie pomocnego, a praktycznie zbyt problemowego rozwiązania. Najlepszym wyjściem jest blokada reklam na stronie, wyłączenie flasha i wszystkich innych animacji oraz (ostatecznie) zaznaczenie opcji powodującej niewyświetlanie obrazków na stronie. Ta ostatnia możliwość powoduje jednak, że wiele stron wygląda naprawdę głupio i mało czytelnie.

Mogę napisać tylko to samo co Ostatni Mohikanin - nigdy nie udało mi się zmusić Opery Turbo do poprawnego działania.

Blokada reklam też nie zawsze jest skuteczna, gdyż “blockery” blokują tylko ich wyświetlanie, pobierane i tak są, jak nie w całości to częściowo.

A co myślisz np. o operze mini w komputerze? Trochę poczytałem i wiem że jest to możliwe przez MicroEmulator, ale albo jestem za głupi, albo nie wiem co jest że nie wiem jak to uruchomić, javę mam zainstalowaną i nie wiem jak to ugryźć…

Opera Mini w komputerze? Nigdy mi takie rozwiązanie do głowy nie przyszło…

A Google na to:

http://my.opera.com/volumepl/blog/show.dml/8121651

O, konkretny link. Dzięki, pokombinuję z tym jutro i zobaczę czy to coś da :wink: Oby, bo trochę ściągania się szykuje.

Ja korzystałem z Opery Turbo na kompie za czasów EDGE i limitu 6GB - pomagało mocno, przy 3-4 kartach wczytywało się w miarę szybko. Nawet YT w 240p chodził. Teraz widzę ze chodzi dobrze, ale nie korzystam, transfer mam duży limit też.

Opera mini na komputerze? A nie lepiej wypróbować emulator Opery Mobile, który śmiga bez kombinacji, a komfort przeglądania stron byłby lepszy aniżeli w mini? http://www.dobreprogramy.pl/Opera-Mobil … 17860.html

Z opisu wynika, że obsługuje funkcję Turbo, która jak widać nie działa… Mini ma chyba jakiś inny system kompresji, ale dzięki za link, sprawdzę :wink:

Edit: tak jak myślałem, turbo działa tak samo jak w wersji pecetowej. Tak więc pozostaje mi kombinacja z mini, ale to w następnym miesiącu :confused:

Też mam internet mobilny z Orange (nie przez telefon, ale przez modem).

Również nie działa Turbo w Operze, dzwoniłem nawet w tej sprawie do Orange. Powiedziano mi że Orange kompresuje dane, w związku z tym Turbo nie będzie działać.

Polecam zaznaczenie obsługi wtyczek tylko na żądanie(w O->ustawienia->preferencje->zaawansowane->zawartość).

A wy czasem nie macie w Orange macierzystej kompresji? Tak jak np. Optimizer w Plusie? Może one się “gryzą”?

Tak, jest kompresja, ale i tak nie na tyle dobra, by pozwalała wiele zaoszczędzić, a czy to się gryzie to wątpię, bo opera mini w komórce też ma swoją kompresję i działa ona wyśmienicie, także…

Powiem, że i u mnie Turbo niezbyt sprawnie działa (internet CDMA z Orange).

Z moich informacji wynika, że reklamy NIE są pobierane. Z jakiego “blockera” korzystasz, że twierdzisz, że blokuje on tylko wyświetlanie reklam i co masz na myśli pisząc “jak nie w całości to częściowo”?

Mam Orange, reklamy SĄ pobierane…

2011-11-23_21h04_17__png_300x300_q85.jpg

Hm… A co ma Orange do blokowania reklam? Ja używam blokowania zawartości wbudowanego w Operę i zablokowane reklamy nie są pobierane. Jestem przekonany, że identycznie jest w przypadku blokowania reklam w Firefoksie za pomocą rozszerzenia AdBlock Plus. Czytałem już niejeden wątek na ten temat.

Twój post sugerował, że to właśnie Orange blokuje reklamy, a tak nie jest.

Oczywiście można zablokować je w każdej przeglądarce.

Nie sugerował :), po prostu źle go zrozumiałeś - cytuję fragment mojego posta:

Oczywistym jest, że żaden dostawca internetu nie ma prawa blokować reklam, bo nie ma możliwości rozróżnienia co jest reklamą, a co nie jest. A może użytkownik akurat życzy sobie oglądać reklamy?

Temat nieaktualny, udało mi się podpisać umowę z lokalnym dostawcą internetu :wink:

Tak czy siak dzięki wszystkim za dobre chęci i informacje :wink: