Internet play na karte pytanie

witam planuję zakup internetu w play na karte z modemem za 150zł ,mieszkam w Krakowie jakiej prędkości pobierania mogę się spodziewać ? czy można sprawdzać na bieząco ile limitu zostało ? i czy polecacie ten internet ? z góry dzięki za rady

Polecałbym kupić modem na allegro i tam dorwać kartę Orange 6GB (koszt 20-30pln) lub 12GB. Będzie taniej. To jest duże miasto więc pewnie 2-3Mbit działać będzie. Przy czym w Play domyślnie jest do 1Mbit, można sobie wykupić pakiet do 4Mbit za 10 pln. Sam używam Orange+Play (na noce tylko).

W Play są dwie możliwości sprawdzania pozostałego limitu:

  1. Jeśli w okienku Play Online - zaraz po doładowaniu konta - wyzerujesz statystyki (opcja dostępna spod prawego klawisza myszy), to będziesz miał wyświetlane statystyki wykorzystanego transferu (dziennie, miesięcznie, rocznie)

  2. Na stronie Play, po zalogowaniu, możesz sprawdzić stan pozostałego limitu.

W Playu rzeczywiście jest ograniczenie szybkości transferu, o którym pisze Martin8731.

W Warszawie szybkość transferu (nie tylko w Śródmieściu) często spada nawet o połowę, po godz. 16. gdy ludziska wracają z pracy i zaczynają harcować po necie…

U mnie wyciąga 3.5Mbit, ale to w godzinach 24-9, nie wiem jak za dnia. Nie zauważyłem spadku.

Wielkie dzięki za odpowiedzi,szkoda,że nie można dać ‘pomógł’ :slight_smile: