Internet Play vs Cyfrowy Polsat

Witam.

Chciabym dowiedzieć się który z tych operatorów jest lepszy.

Komentujcie i opisujcie którego warto brać,

 

Play Online, większe limity np. 15GB za 49zl(dane sprzed roku)

możliwość dokupienia do 3 kart sim wykorzystujących wspólny transfer, od ręki w salonie i od ręki można zrezygnować

np. jedna w domu, w laptopie, w tablecie, u babci co kosztuje 5zł za kartę z możliwościa przydzielania limitów dla poszczególnych kart lub bez limitów,

dostępne zarówno spora liczba nadajników 3G 2100MHz oraz 900MHz w terenach rozległych, podmiejskich

limit można powiększyć pakietami zdażyło mi się kilka razy je wykorzystać gdy mieszkałem z dziewczyną a ona pracowała zdalnie - logując się przez remote destkop, więc 3 osoby używały jednego limitu dość intensywnie

darmowy transfer nocny - tak jak w polsacie

 

natomiast Polsat domyslnie oferuje małą pulę danych

po której przekroczeniu płacisz za każdy MB, można to wyłączyć niemniej…jest to ukierunkowanie by klienta naciągać na koszty

naczytałem się również nieprzychylnych opinii na temat realnej szybkości LTE i ich HSPA

w końcu Aero2 jezt wykorzystywana przez ludzi intensywnie a to zdaje się spółka córka Soloża

Polsat to połączone siły tych spółek, Play to połączone siły sporej liczby nadajników 3G, HSPA 900MHz które budowali nawet w malych miastach(czego dowodem jest miejsce w który mieszkam) plus nadajniki 3G innych operatorów, jedynie brak 2G

 

używam Play Online od 4.5 roku - stacjonarnie, wcześniej używałem Play Online na kartę fakt ok 3 lata temu kiedy zaczął być popularny w moim mieście drastycznie się pogorszył ale dodali nadajnik na osiedlu i znowu odżyło, bo uwaga - nawet sieć kablówki używała w biurze internetu play online!

router Edimax 3G-6200n od 4.5 roku - kupiłem w ramach oszczędności 3 miesięcy bez opłat podpisując umowę i uzbierało się 150zł starusieńki modem Huawei 156G plus antena na stałe w routerze, mieszkając na krańcach zasięgu wyciagam max 2Mbit(moc sygnału 15-25%)

do tego karta sim do laptopa HP 2710p - wbudowany modem wiec gdziekolwiek jestem mam internet

plus Orange Free w komórce więc w razie czego EDGE(na zadupiach) udostępniam z komóry

moja matka/ja używa dwóch kart sim w dwóch miejscach zamieszkania,

dwa modemy w podstawkach, dwie stacjonarki, modemy z obsługą ichniejszego 4G(HSPA 900MHz) kupione za 65zł sztuka więc sprzęt zadziała każdy, podczas przedłuzenia umów w Play oferują bardzo tanie modemy(tańsze niż na allegro) ale mimo wszystko wybieram krótszą umowę i zniżkę

z polsatem - musisz mieć droższy sprzęt(modem LTE to ok 200zl), rzadziej rozmieszczone nadajniki - więc do LTE trzeba mieszkać w odpowiednim miejscu

 

z polsatem mam dobre doświadczenia - stała od 7 lat umowa za 39.90zł w odróżnieniu od np. cyfry która non stop coś kombinowała nawet brat mający kupe szmalu i umowę z nimi od…chyba już 15 lat zrezygnował więc ani na plusa ani na polsat złego słowa nie powiem natomiast myśle że lepszy jest jednak Play - to oczywiście kwestia w jakim miejscu jakie nadajniki itd.

play to jedyna firma z którą nawiązując umowę od wielu lat jestem zadowolony

u mnie Play ma 3G od 5 lat, podczas gdy inni od raptem 3 lat ale połączyć się to cud(mimo że są 3km bliżej)

jedyną firmą którą nigdy bym nie podpisał umowy jest Orange

umowa z orange śni mi się w koszmarach

 

jeśli chodzi o polsat to niespecjalnie przekonuje mnie kwestia zasięgu która jest mocno naciągana na ich stronach, zastanawiał bym się, drugą siecią konkurującą z Play jest T-Mobile niemal doszło do przepisania matki właśnie do T-Mobile, oferują bardziej mobilny internet bo również w 2G korzysta z ich usług siostra i jest zadowolona, realnie dla jednego człowieka sporadycznie oglądającego coś na yt, używającego intenywnie przeglądania stron, często ściagającego oprogramowanie z dobrychprogramów :> minimum 5GB

by słuchać muzyki na Spotify, słuchać radia w necie, częściej oglądać filmy 10GB to minimum

natomiast 15GB to limit jaki pozwala na to wszystko, wciaż coś instalować, aktualizować, słuchać oglądać ale…nadal trzeba uważać i pobierać np. distro linuxowe w nocy (od 0.00 do 9.00 rano)

myśle że 20-30GB jakie prawdopodobnie oferuje Play da większe zadowolenie niż super duper szybki internet LTE z niewielkim limitem, Play jest dla mnie przezroczysty niemal tak jak kablówka(chciałbym mieć stały net ale nie mam opcji) i właśnie dlatego jestem zadowolony.

Polsat kusi szybkością ludzi którzy zuzywają 2-3GB a byłem świadkiem rozmowy w salonie faceta który chciał zmniejszać limit w kolejnej umowie bo korzysta wyłącznie z poczty i sporadycznie coś czyta - 2.25GB/mc

dla takich ludzi narazie jest LTE

dla prawdziwie mobilnych zastosowań - wybrał bym T-Mobile

Ja polecam Ci internet z Cyfrowego Polsatu, gdyż taki mam.

Mam 15 GB Limitu ( w tym dostaje się: Nielimitowane przeglądanie stron WWW, Nielimitowane przeglądanie portali społecznosciowych i jakiś  komunikator Halo)

Zapomniałem dodac , że w nocy od 1:00 do 7:00 masz do wykorzystania 50 GB (za darmo to dają) .

No i chyba tyle :slight_smile:

Aaa i jescze modem Huwaei dają Ci za 1 zł jak ja brałem i Router WiFi Edimax za 5 zł.

To 15 GB starcza mi spokojnie. Do tego ten internet jest na 4 osoby.

Jest też 10 GB , ale w tym pakiecie nie dają darmoweego przeglądania stron WWW :slight_smile:

Naprawdę polecam ! Po więcej informacji pisz :wink:

A jak wygląda sprawa z Play ale do telefonu … normalna karta sim do telefonu to opłaca się ? 

Ja nie chciałbym często doładowywać konta, najlepiej jakby to było rok ważności konta i dużooooo internetu i to by było extra sprawa.

Poopowiadajcie jakie macie przeżycia z Play na kartę do telefonu :) 

Z góry dzięki :D 

Play ma ofertę z rokiem ważności konta, ale nie łączy się to z darmowym internetem.

 

Jakieś pakiety można jednak wykupić.

Widzę, ze jest tu ekspert od markietingu play, więc spytam.

Jeżeli internet, to Polsat. Bo na papierze play wygląda rewelacyjnie, tylko jest(albo był) mały kruczek. Play dawał internet, ale tylko na swoich nadajnikach. I może się okazać, że nie jesteś w zasięgu play. W miasteczku w mojej okolicy nadajniki mają wszsyscy operatorzy. Ale moja wioska, tak jajk jest w zasięgu Orange 3G, Plus3g(nawet LTE), T- mobile 3G, tak Playa nie łapię w ogóle. I to 3g mam wewnątrz budynku.

W swoim smartfonie mam internet plus na kartę. I internet miałem wszędzie, gzdie naszła mnie ochota w nim grzebać. A jeździłem na długie wycieczki.

Jak na  chwilę obecną transmisja danych działa również i na roamingu Plusa.

To chyba od niedawna tak jest. W zeszłym roku kupilismy z bratem ciotecznym smartfony. On był w Play, ja w Plusie i ja internet miałema, a on nie. A obaj byliśmy w takim samym zasięgu plusa.

Może miał w smartfonie zablokowany internet w roamingu krajowym.

Pewnie miał zablokowane. Bo gdy był w zasięgu swojej sieci(play), to miał internet.

Nie wiedziałem, że w roamingu Plusa jest internet. Właśnie te niejasności związane z zasięgiem internetu powodowały, ze sieć Play omijałem szerokim łukiem.

W każdym razie teraz obaj jesteśmy w innej sieci.

Miałem kiedyś starte z Plusa ten z LTE do telefonu kosztował on 15 zł i na start miałem 15zł i 1,7GB transferu i po każdym doładowaniu miałem i pieniądze na koncie i transfer

Jest taki pakiet z PLAY w którym miałbym takie coś ?