Internet po kablu działa, wifi nie

To tak, dzisiaj rano po włączeniu kompa okazało się że internet działa tylko w komputerze który jest podłączony przez kabel, natomiast te które są normalnie podłączone przez wifi nawet nie widzą routera, na routerze też nie świeci się ikonka od wi-fi. W jaki sposób to można naprawić?

Jaki router, czy w konfiguracji router wi-fi jest włączone?
Router mógł się po prostu popsuć

Na początek wyłącz go i włącz ponownie po paru minutach przerwy w zasilaniu.

Albo na routerze jest przycisk wifi, albo z pozycji jego menu.

Lub router uszkodzony.

Teraz chciałem zobaczyć ustawienia routera ale nie mogę się zalogować na adres 192.168.1.1


Na połączeniu LAN i z poziomu przeglądarki.

A zrobiłeś odłączenie od zasilania? to podstawa.

Router to? dokładny typ.

Tak właśnie zrobiłem
Tak ale na kilka sekund zaraz sprawdzę jak będzie wyglądało po kilku minutach
TP-LINK TD-W8901G

  1. Konfiguracja komputera do pracy z routerem
    Po poprawnym podłączeniu bezprzewodowego routera szerokopasmowego do komputera i do
    gniazdka telefonicznego moŜna przystąpić do jego konfiguracji. Zanim jednak dostęp do
    strony konfiguracyjnej WWW będzie moŜliwy, naleŜy wykonać następujące czynności:
  • ustawić we Właściwościach połączenia sieciowego karty komputera podłączonego do routera
    następujące parametry protokołu TCP/IP:
    Adres IP : 192.168.1.x (gdzie x jest liczbą całkowitą z przedziału 2÷254),
    Maska podsieci : 255.255.255.0
    Brama domyślna : 192.168.1.1
  • zatwierdzić zmiany i w razie potrzeby zrestartować komputer,
  • otworzyć przeglądarkę internetową,
  • w pole adres wpisać http://192.168.1.1 i przycisnąć [ENTER],
  • do okna logowania naleŜy wprowadzić poniŜsze dane i zatwierdzić przyciskiem [OK].
    Login : admin
    Hasło : admin (jest to hasło ustawione fabrycznie, ze względów bezpieczeństwa zaleca się
    jego natychmiastową zmianę).

Konfiguracja

ftp://tplink-forum.pl/Poradniki/router%20bezprzewodowy/Konfiguracja_TP-Link%20TD-W8901G.pdf

Wyłączyłem router na kilka minut po tym wi-fi działało przez kilka minut też był dostęp do internetu, po tym po paru minutach wifi nadal działało ale nie było już połączenia z internetem(na kompie który jest przez kabel nadal wszystko działało) po kolejnych próbach wyłączenia routera nie działa wifi

Twardy reset routera do ustawień fabrycznych - ponowna konfiguracja.

Wszystko masz napisane.

Lub trzeba sprawdzić na innym, bo może uszkodzony.