Internet po kablu jest Wifi nie działa


(Dk Bogucka) #1

Jak w temacie, bardzo potrzebuję pomocy, bo nie wiem, czy coś jest nie tak, czy sprzęt zawiódł.

Od 2 lat uzywam routera NETGEAR, mam internet od TV kablowej (zgłoszony router), wszystko było w porządku, ale dzisiaj zauważyłam, że ani telefon, ani laptop nie łączy się z siecią WIFI (nie wykrywa w ogóle sieci, ale po kablu działa w PCie).

Zdarzało się tak, że przez chwilę wykrywał sieć np. w telefonie, czy w laptopie i za chwilę przerywało połęczenie i znowu sieć nie była wykrywalna.

  • nic nie grzebałam

  • nic nowego nie instalowałam

  • wszystkie kabelki są w porządku

  • nie znam przyczyny

  • wczoraj była jakaś awaria w kablówce, ale po włączeniu sygnału było wszystko okey, problem pojawił się dzisiaj koło godz. 15.

Jak wchodziłam w MU i sterowniki i chciałam przeinstalować, to nie mogło nic wykrywyć.

Robiłam włącz/wyłącz połączenie sieciowe.

Proszę i pomoc, jestem kobietą proszę pisać prostym językiem.

Na PC, gdzie jeszcze działa Internet mam winXP.

Wrzucam screeny:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/829cb60828018f17.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52547a0d9de43181.html


(stalesz) #2

Pobierz wersje testową http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr … 22112.html

Odczytaj typ płyty głównej.Brak nie tylko sterowników Ethernet…ale i Kontrolera magistrali zarządzania systemem.Po ustaleniu typu należy ponownie zainstalować sterowniki Chipsetu /płyty głównej /


(roobal) #3

Wygląda na to, że w komputerze masz dwie karty sieciowa, na jednej protokół IP jest prawidłowo skonfigurowany. O ile na komputerze problemem może być brak sterowników do innych komponentów komputera, o tyle brak połączenia na telefonie może świadczyć o problemie z siecią lub błędnie skonfigurowanym routerze.

Podłącz się do routera najlepiej kablem sieciowym, zaloguj się do niego, wpisując w przeglądarce adres IP bramy http://192.168.1.1 i zrób zrzuty ekranu z zakładek Status, WAN, LAN, DHCP, jeśli nie masz zakładki o nazwie status, możliwe że ma nazwę Device Info lub inną (prawdopodobnie z Info w nazwie).