Internet po kablu zrywa połączenie

Witam,
borykam się z pewnym irytującym problemem. Mam Windowsa 7 ultimate 64bit, który został zainstalowany w tym tygodniu. Zauważyłem, że co jakieś 5 minut, czasem częściej, zrywa mi połączenie ethernetowe na około 10 sec. W przypadku przeglądania sieci jest to do przeżycia, ale gdy gram to nie mogę pozwolić sobie na takie problemy. Jest to o tyle dziwna sytuacja, że gdy posiadałem Windowsa 10 na tej samej stacji to nie miałem takich problemów i internet działał bez problemu. W czym może być problem? Sterowniki są aktualne. Nawet kombinowałem z próbą instalacji sterowników do W10, ale nie powiodło się to. Nie mogę wrócić do W10. 

Specyfikacja:
Płyta Asus M5A97 R2.0,

 

Modem/Router od Vectry - cisco epc3928 

W Menedżerze urządzeń wejdź we właściwości karty sieciowej, której używasz i na zakładce Zarządzanie energią wyłącz opcje pozwalające systemowi wyłączać kartę sieciową w celu oszczędzania energii. Przejrzyj ustawienia planu zasilania w Opcjach zasilania pod kątem auto-wyłączania sieci. Przejrzyj Podgląd Zdarzeń - może w ten sposób natrafisz na źródło problemu.

A więc,
zmieniłem w menadżerze ustawienia i problem cały czas występuje. Wraz z rozłączeniem z siecią pojawiają się 3 zdarzenia:
http://imgur.com/a/cWt30

Masz tam kod błędu, wklep w google 0x40030011 i masz rozwiązania do sprawdzania

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-networking/network-randomly-drops-the-tcpip-netbios-helper/a5e0a261-8344-45b2-af3a-75a45332a2ed

 

 

http://ctrlv.in/890120

Może spróbujesz po prostu wyłączyć tą usługę? Jak nie udostępniasz plików/drukarki przez sieć to chyba nie jest potrzebna

Wyłączyłem NetBiosa , zarówno z usług, jak i z połączenia sieciowego. Zauważyłem, że zaczęła pojawiać się nowa usługa Web Winhttp,  którą również wyłączyłem. Według poradnika, który wysyłałeś, zainstalowałem starszy sterownik, zmieniłem plan zasilania, ale trzeciego punktu nie rozumiem i nie wiem jak się za to zabrać. 

Na ciekawostkę mogę dodać, że aktualne zrywanie połączenia nie generuje żadnego komunikatu w zdarzeniach.