Internet po LANie wolniejszy niż po Wi-Fi

Cześć!

Mam problem. Duży problem. Dziwny problem. Mam routera Dovado Tiny i iPlusa LTE. Po Wi-Fi internet śmiga 20Mbit/s, i jest OK. z ciekawości podłączyłem się do sieci LAN w domku(jest LAN rozprowadzony switchem w piwnicy, do 6 gniazdek, tylko ja korzystałem wtedy ze switcha) i patrzę i nie wierzę. Prędkość 3Mbit/s :o . Prędko przełączam się na WiFi, i 13Mbit/s. Znowu na LAN, to samo. Wifi, znowu jest OK. Co może być przyczyną?

PS. Nie wydaje mi się abym przekroczył długość skrętki 50m, Limit i tak jest do 100.

PS2. Kabel skrętka jest kat. 5e, skrętka dobrze zaciśnięta i połączona, sprawdzane testerem.

PS3. Switch to TL-SF1008D.

W końcu znalazłem kogoś kto ma ten sam problem, bo wszystkie wyniki w google są w “drugą stronę”. A więc na WiFi mam max prędkość łącza a na kablu nawet nie 10%, co może być tego przyczyną? Tak jak jaco97 kable nowe wszystko sprawdzone.

Spróbuj sprawdzić prędkość LAN-u przy podłączonym tylko jednym porcie w switchu. Jeśli wtedy się coś zmieni tzn., że w pobliżu kabla możesz mieć jakieś urządzenia, które wytwarzają pole magnetyczne i to powoduje zakłócenia na kablu.

Napisz jaką masz kartę sieciową i czy nie działa w pół dupleksie. Napisz jeszcze w jaki sposób podłączasz się do sieci, tj. jakie masz urządzenia w sieci.