Internet pre-paid z dobrym łączem

Czy to jest w ogóle możliwe? Chciałbym na internecie mobilnym bezproblemowo grać w gry online.

Obecnie korzystam z Orange Free na Kartę który dzielę z komputerem za pomocą telefonu komórkowego. Przeglądanie stron jest dość wolne, ale ujdzie. Natomiast wszelkie gry online, np. taka Tibia strasznie laguje, rozłącza się itd. Jak gram za pomocą normalnego internetu latency w grach jest nie większe niż 30-40. Z mobilnym nawet po kilka tysięcy… To normalne? Da się temu zaradzić? Znacie jakieś oferty internetu pre-paid z dobrym,w miarę szybkim i stabilnym łączem? Czy kupno modemu coś zmieni? Jeśli tak to jaki kupić?

Z góry dzięki za pomoc

Opóźnienia o których mówisz są normą dla sieci GPRS i EDGE.

Prędkość i opóźnienie zależy od technologii, w jakiej jest zestawione połączenie. W uproszczeniu można przyjąć 3 rodzaje:

GPRS, EDGE, UMTS(HSPA itp).

Dobre prędkości i w miarę niskie opóźnienia zapewnia dopiero sieć UMTS. Taką sieć musi obsługiwać w danym miejscu i operator i modem(telefon).

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi który operator jest najlepszy. Zależy to od lokalizacji (100 metrów dalej już może być zupełnie inaczej) więc musisz samemu przetestować który operator zapewni w miejscu, w którym używasz Internetu, najlepszej jakości sygnał UMTS. Zacznij od mapek zasięgu. Jeśli zasięg UMTS jest, ale słaby, to użycie modemu z zewnętrzną anteną powinno poprawić sprawę. Jeśli żaden operator w Twoim rejonie nie oferuje tej technologii, to zapomnij o Internecie pre-paid z niską latencją.

Pozdrawiam

Ok dzieki, choc jest to teoretyczne gadanie, aczkolwiek przydatne informacje.

Chcialbym jednak uslyszec opinie kogos kto naprawde gral w cos online… Da sie na mobilnym internecie? Wiadomo, nawet jak jest zasieg to moga sie zdarzac jakies rozlaczenia itp. Najbardziej mi zalezy jednak na niskim latency… 0.5 sekundy to juz jest O WIELE za duzo, a to jest najlepszy wynik jaki mialem. Chcialbym to 50-70ms…

Ja kiedyś grałem na playonline w cs.

Pingi od 50 do 500 ms … zależało od pory dnia głównie ale czasami tak z kosmosu ping wysoki sie utrzymywał.

Dodam że byłem blisko nadajnika 95-99% zasięgu

pzdr

Z modemem grałeś? Mogłoby się więcej osób wypowiedzieć? Jaka sieć, jaka oferta, jaki modem i w co graliście. Jakie wrażenia , tj. lagi/ping/disconnecty?

Jak ktoś grał w coś online to niech się wypowie, chciałbym poznać opinie wielu osób.

Oraz jaki modem polecacie kupić? Nie mam zbyt dużo kasy na tą chwilę,więc najlepiej coś w miarę taniego.

to może ja się wypowiem :slight_smile:

Mam od paru miesięcy Internet mobilny z Tmobile (na abonament), mieszkam na obrzeżach miasta, a mimo to zasięg 3G jest dość dobry. przy zakładanej max prędkości 7,2, osiągam -jakieś 4 megabity. Wieczorami lubię pograć w coś online i jak najbardziej DA SIĘ :slight_smile: średni ping oscyluje ok 70-80, więc gry RPG, czy sportowe (FifaOL) działają bez problemu, ale najlepiej przetestuj sam = kup sobie starter i sprawdź jak u Ciebie działa (musisz mieć modem bez simlocka)

co do modemu polecam Huawei E173 lub E353

Ja mam internet z telefonu a właściwie z plusa w 3G pingi 78-600 ale da się przeżyć

w zeszłym roku w kiosku kupiłem modem Huawei E173U-2 z kartą z Play i 1GB do wykorzystania w zestawie za 130zł modem fajny miał wejście na antenkę i kartę SD i był bez simlocka schodziło ich sporo nie wiem czy można jeszcze je spotkać ,sprawdzałem różne startówki z plusa orange i t-mobile , play u mnie najlepiej się sprawował ping do wp średnio 65ms i prędkość ok 4Mb można było pograć online

najlepiej kupić jakiś modem tanio i startówki z różnych sieci i sprawdzać co najlepiej będzie działać