Internet przez 2 routery

Witam, mam 2 routery (LogiLink WL0081, NetGear WGR614v7) i chcę zrobić coś takiego: kabel od internetu ->router1 -> wifi -> router2 ->kabel -> PC

Czy jest to możliwe? Jeżeli tak to jak to zrobić i który router powinien być pierwszy? Z góry dzięki za odpowiedzi :wink:

Możesz tak zrobić, jest coś takiego jak bridge. Nie ma znaczenia kolejność :stuck_out_tongue:

Jednak za rączkę cię nie poprowadzę gdyż na tych modelach tego nie robiłem ;]

Chyba jednak kolejność ma znaczenie, na forum netgear znalazłem "No, it can’t. It’s a wireless router without bridging/repeating/WDS capabilities. "

No racja, jak wcześniej pisałem nie korzystałem z owych urządzeń. Nie koniecznie owa sieć będzie działać bez problemów. Sama konfiguracja miała by się sprowadzać do wprowadzenia opcji w routerze. Mógłbyś spróbować podmienić firmware.

To mój stary filmik i nstruktażowy, który pokazuje jak osiągnąć coś takiego:

internet ----->router 1 (udostepnia dla jednej puli)----->router2(udostepnia dla drugiej puli ip)

Jak by nie patrzeć uzyskasz efekt rozdzielenia łącza na dwie osobne podsieci, w przypadku tylko dwóch routerów schemat połączenia jest taki:

złącze lan z router 1 wpinasz do złącza WAN2 na routerze 2 i na tym drugim ustawiasz inna pule adresów, możesz tez skonfigurować go tak ze będzie zachowywał się jak switch (wylacz dhcp na routerze 2), tylko tu nie mam pewności czy czasem nie trzeba by wpiąć kable do portu lan zamiast WAN, ogólnie jest to do zrealizowania i nie jest skomplikowany.

On chce mieć 2 routery połączone za pomocą wifi czyt bridge ;p

Fakt nie przeczytałem dokładnie.

jeśli jego sprzęt nie obsługuje bridga/repeatera/wds to niestety za pomocą tych routerów tego nie zrobi:)

Nie potrzeba trybu bridge/repeater/WDS - wystarczy AP-client (w jednym z routerów).